[wpa_toolbar]

Wywiezione, utracone, ukryte przez długi czas … Jolanta Maria Kaleta na 34 spotkaniu IKM

Data Publikacji: 28.04.2018
Udostępnij:

W ramach obchodów Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia 2018r o godz. 15.30 odbyło się II spotkanie z wrocławską autorką Jolantą Marią Kaletą, piszącą powieści sensacyjno – przygodowo – kryminalno – historyczne, czasami nawet z domieszką grozy.

Dla czytelników na powitanie przygotowaliśmy różane zawieszki, kosz z książkami, na których widniała okolicznościowa pieczątka „Książka jest prezentem od biblioteki w ramach Światowego Dnia Książki z Różą” oraz torba Izerki nie tylko na książki, a sama autorka wszystkim rozdała informator o swoich książkach.

Jolanta Maria Kaleta, przypomnijmy z wykształcenia historyk, politolog, pracująca przez szereg lat we wrocławskich muzeach, a nawet ucząca historii w liceach, tym razem opowiadała, wspomagając się autorską prezentacją o obrazach ukrytych, wywiezionych …

Autentyczne historie, wydarzenia, przedstawia w swoich książkach oczywiście dodając literacką fabułę, a w jednej tj. „Kolekcja Hankego” dodała również fakty zawierające wiele wątków autobiograficznych, gdyż bohaterka – pracownica muzeum „Matylda” to „ona”.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, było wiele pytań, oczywiście temat nie został wyczerpany, dlatego zaprosiliśmy autorkę do Izerki na trzecie spotkanie, które odbędzie się 18 maja, a temat to „ W blasku zaginionych skarbów” . Na tym spotkaniu porozmawiamy o złocie wywiezionym z banku Breslau, o Szczelinie Jeleniogórskiej i Bursztynowej Komnacie

W Izerce dostępne są wszystkie tytuły autorki.