[wpa_toolbar]

Zdrowie na talerzu

Data Publikacji: 26.01.2016
Udostępnij

Jesteś tym , co pamiętasz

22 stycznia odbyły się już V spotkanie Izerskiego Klubu Międzypokoleniowego, pierwszym wykładowcą był opiekun Czarciego Młyna , właściciel strony [su_label type=”success”]cynamonowachata.pl[/su_label] Piotr Bigus, zainaugurował cykl Zdrowie na talerzu, tego dnia opowiedział o wypieku chleba oraz o zdrowych dodatkach typu pasty, terriny. Oczywiście odbyła się degustacja chleba z pysznymi pastami do wyboru. Wszystko było przepyszne i wcale nie trudne do zrobienia, receptury udostępnił nasz gość, a my wszyscy po zjedzeniu chleba z dodatkami (w tym była też pachnąca konfitura z pomarańczy z nutą cynamonu) nabraliśmy ochoty, aby samemu spróbować zrobić przepyszny chleb drożdżowy pszenny z terriną serową, na którą podajemy przepis:

[su_row]
[su_column size=”1/2″]3 serki (po 100 gram) topione
1 serek śmietankowy (100gram)
1/2 litra śmietany 30%
2 ząbki czosnku
1/2 łyżeczki soli
6 łyżeczek żelatyny
pieprz do smaku[/su_column]
[su_column size=”1/2″] sok z 1/2 cytryny
kilkanaście oliwek , zielonych i czarnych
2 łyżki kaparów
1/2 czerwonej papryki
5 łyżek kukurydzy groszku z puszki
świeżo posiekana pietruszka[/su_column]
[/su_row]

Żelatynę rozpuścić w 100 ml wrzątku i dodać do serków. Ucierać blenderem na gładką masę. Dodać na koniec warzywa i wymieszać łyżką. Przełożyć do keksówki wyłożonej papierem do pieczenia i odstawić do stężenia do lodówki na 3 godziny, najlepiej na noc.

Wywiad z Panem Piotrem Bigusem

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=wXvRBcyg0kY” ]

 

Po takich smakowitych kąskach przy herbacie lub kawie wysłuchano II wykładu, a właściwie już kontynuacji opowieści o Sherlocku Holmesie i zaginionym naszyjniku, Justyny Golanowskiej. Kto ukradł naszyjnik ? Różne były hipotezy, podejrzenia wśród uczestników, czy została rozszyfrowana zagadka! Niestety nie, gdyż pamięć ludzka ma różne oblicza, jest krótkotrwała, przemijająca, proceduralna, autobiograficzna, automatyczna.

Postacie z balu przesłuchane przez Sherlocka, nie pomogły w śledztwie, tak jak wśród nas słuchających nie było zgodności. Każdy z nas co innego zapamiętuje, gdyż jesteśmy tym, co zapamiętujemy.
Następne spotkanie zapowiedziała sama Gabriela Dragun, która zaprosiła uczestników na 12 lutego.[Best_Wordpress_Gallery id=”90″ gal_title=”Zdrowie na talerzu”]