[wpa_toolbar]

Wiosenna łąka w grupie Kasztanowej

Data Publikacji: 26.04.2024
Udostępnij:

26.05.2024 do Izerki zawitała na zajęcia grupa Kasztanowa. Powitaliśmy dzieci i posadziliśmy na kolorowych dywanikach. Wysłuchały opowiadania K. Piętki i E. Dziubak pt. „Borsuk ”z cyklu „Rok w lesie”. Książeczki te zapraszają do wspólnej zabawy, trzeba było obudzić borsuka, pomóc mu w sprzątaniu…

Dzieci wysłuchały „Próśb książki do czytelnika ”, czyli jak należy obchodzić się z książką do czytania. Tak przygotowane, mogły samodzielnie przeglądać książki, w trakcie dowiedzieliśmy się czy lubią jak im się czyta , czy robią to systematycznie, czy mają jakieś ulubione książki i jakie to książki… ?

Dzieci zadawały swoje pytania na temat biblioteki i książek, ale najbardziej je ciekawił „Kącik Malucha” i zabawki pluszowe w koszyku.

Wspólnie przeglądnęliśmy album o kwiatach rosnących na łąkach i polach, bo następnym zadaniem dzieci było pokolorowanie różnych kwiatów, ptaków, pszczół i biedronek. Pokolorowane elementy zostały wycięte i przyklejone do dużej kartki tworząc piękną wiosenną łąkę. Słoneczko i chmury narysowaliśmy i pokolorowaliśmy wspólnie.

Wizytę zakończyła zdrowa przekąska – jabłko.