7 października po przerwie wakacyjnej zostały wznowione zajęcia w Izerskim Klubie Międzypokoleniowym. To było 12 spotkanie, a poprowadziła znana naszym słuchaczom Gabriela Dragun.
Przedstawiła nam postać Romualda Kutery – absolwenta wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, a przede wszystkim w sposób barwny opowiedziała o jego nowatorskich zabiegach artystycznych. Wymyślił mitologiczną postać Odryki i z jej udziałem budował nowe przestrzenie sztuki. Okolicznościowy folder, który był dostępny dla czytelników, ze wstępem Stanisława Zacharko, mogły jeszcze bardziej przybliżyć postać Romualda Kutery, który Odrykę przedstawia jako niesforną córkę Ateny i Hefajstosa zamienioną przez rozgniewaną matkę w grot strzały, a twórca nazwał ja Odryką czyli „ta która odrodziła się w deszczu Odry ze strzały” (cały folder dostępny jest w Izerce).
W prezentacji można było zobaczyć zdjęcia Grecji mniej znanej, autorka pokazała piękno przyrody, roślin, ziół, drzew, gór, morza, jezior. Kwiaty granatu, czystka, oliwek i wiele innych roślin zachwycały pięknem, wielkością, aż by się chciało natychmiast przenieść w te miejsca, pełne śladów historii sprzed wieków. Brawami podziękowano Gabrieli Dragun za kolejny, interesujący wykład, następny już odbędzie się 18 października 2016 o godz. 16, a gościem będzie redaktor naczelny Arkadiusz Lipin.[Best_Wordpress_Gallery id=”132″ gal_title=”W poszukiwaniu inspiracji dla współczesnej sztuki czyli o Grecji inaczej”]