[wpa_toolbar]

W marcu jak w garncu – zajęcia dla Leśnych Ludków

Data Publikacji: 25.03.2017
Udostępnij

23.02.2017 do Izerki przybyły Leśne Ludki z palmą na konkurs. W pierwszej części zajęć wysłuchały wierszy i opowiadania wiosennego z Świerszczyka ( nr 6) zatytułowanego „ Ram, pam, pam ! szukam wiosny tu i tam!
Dzieci odpowiadały na pytanie, prawie wszystkie już widziały opisane rośliny i zwierzęta i potwierdziły, że przysłowie „W marcu jak w garncu – to słonko świeci ,to śnieżek pada , to deszczyk leci…” jest prawdziwe.

W II części zajęć miały za zadanie wykonać ozdoby na sukienkę pani Wiosny. Na przygotowany duży szablon postaci dzieci przyklejały wycięte z kolorowych papierów wiosenne kwiaty, motylki i listki. Gdy dzieci pracowały opowiedziałyśmy im także jak w innych krajach (Hiszpania, Japonia, Indie) wita się wiosnę. Bardzo spodobał się im hinduski zwyczaj obsypywania się kolorowymi proszkami.

Po zajęciach poczęstowaliśmy przedszkolaki jabłkami, jeszcze dumnie zapozowały do zdjęcia ze swoją palmą i Panią Wiosną i pomaszerowały do przedszkola.[Best_Wordpress_Gallery id=”151″ gal_title=”W marcu jak w garncu – zajęcia dla Leśnych Ludków”]