[wpa_toolbar]

Uwalniamy książki – od tylu lat

Data Publikacji: 24.10.2017
Udostępnij

Idea bookcrossingu od chwili zapoznania się z nią, zyskała u nas wielkie uznanie i jest od wielu lat propagowana z powodzeniem w bibliotece. Przypomnijmy – bookcrossing, a inaczej nieodpłatne przekazywanie książek poprzez lokowanie ich w miejscach publicznych, lub też po prostu na tzw. bookcrossinowych regałach w bibliotece, lub wokół niej, po to, aby zapoznać się z książkami, zabrać z sobą, przeczytać i przekazać dalej.

W większych miastach pojawiały się specjalne półki ustawione np. na przystankach, w parkach, kawiarniach, poczekalniach, aby zainteresować się nimi, czyli przeczytać i oddać następnemu.

Izerka tradycyjnie od wielu lat wystawia książki o różnej tematyce na długiej półce przed wejściem. Akcja już miała się zakończyć we wrześniu, ale zainteresowanie jest tak wielkie iż przedłużamy czas trwania o parę tygodni (póki śnieg nie spadnie). Książki znikają codziennie, ale też półka ciągle jest uzupełniana przez naszych czytelników, mieszkańców, a nawet kuracjuszy, już prawie trzy tysiące książek zostało uwolnionych.

Cieszy nas, że akcja „weź – przeczytaj – oddaj” spełnia swoją rolę.

Marzy nam się również, aby takie „plenerowe półki – budki” pojawiły się również w innej przestrzeni miejskiej np. w parku, na placu zabaw, koło fontanny, z których mogliby korzystać spacerowicze, kuracjusze, turyści i w chwilach odpoczynku po prostu sięgnąć po ciekawą książkę, lub też swoją już przeczytaną pozostawić.

Takie budki – półki muszą być estetycznie wykonane, a przede wszystkim uzupełnione książkami, a jak miałaby wyglądać, taka półka – budka?

Otwarty konkurs dla czytelników, pomógłby nam w podjęciu decyzji i wyborze najciekawszej! Nie raz już zaangażowanie, pomysłowość, kreatywność czytelników nas pozytywnie zaskoczyła.

Nam się podobają wystawione w :

Według nas książka ma się dobrze, jest nawet trendy, coraz więcej ludzi czyta w parkach, to czemu nie zrobić fajnych półek z książkami. Izerka wprowadza modę na „czytanie”, książka musi być w zasięgu ręki