[wpa_toolbar]

Udany 2015 rok dla Izerki, aby Nowy nie był gorszy

Data Publikacji: 30.12.2015
Udostępnij

Tak jednym zdaniem można podsumować 2015r: Krótko podsumujmy:

 • 14 lutego w Święto Zakochanych otwarcie Izerki dla czytelników, a wcześniej odbyło się uroczyste otwarcie 29 i 30 stycznia, połączone z warsztatami dla liderów lokalnej społeczności.
 • Dotacja z MKiDN w kwocie 7100,00 wzbogaciła księgozbiór o nowości książkowe i audiobooki. 25 lutego zatwierdzono na sesji Rady Miasta nowy statut z nazwą dla biblioteki – Izerka. Izerka aktywnie, pracowicie i kreatywnie realizowała program „Czytające przedszkole” nadal sprawnie działa od 2003 r grupa młodzieżowego wolontariatu „Czynny Wolontariat” – razem odbyło się 40 wizyt do czytelników, w tym już kolejny udział w akcji „Mikołaj dzieciom”.

Świętowano długo i uroczyście m.in. święta

 • Dni Książki z Różą
 • Tydzień bibliotek
 • 12 Święto Pluszowego Misia
 • Udane konkursy plstyczno – techniczne
 • Poznajemy Bolka i Lolka
 • Portret Pippi z okazji 70 lat istnienia
 • Kochamy Anioły
 • Mój pomysł na Palmę Wielkanocną
 • Każdy może zrobić Szopkę Bożonarodzeniową

Fajne rekordy zostały ustanowione

 • na „Najdłuższą Zakładkę w Górach Izerskich” – 136 m
 • na ilość posiadanych miśków – 2045

Przeprowadzono 3 warsztaty dla bibliotekarzy i lokalnych liderów prowadzone przez trenerów z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu

Zorganizowano stałą wystawę pamiątek z dawnego Bad Flinsberg oraz 2 duże wystawy – pocztówek z prywatnej kolekcji z dawnego Świeradowa Zdroju „Dom Zdrojowy na przełomie wieków”

Wystawę rysunków Zofii Dietrich – Wojtkiewicz przedstawiający Świeradów – Zdrój na przestrzeni 30 lat

Odbyły się Konsultacje Informatyczne dla Seniorów, rozliczenie Pitów przez pracowników Urzędu Skarbowego, „Pogaduchy przy herbacie”. Działał DKK w ramach spotkań „Dobra książka i kawa” gdzie Magda Olszewska opowiadała o Bad Flinsberg.

Dumne jesteśmy, że wspólnie z 2 radnymi powołany został Izerski Klub Międzypokoleniowy i wykładają w nich młodzi wykształceni ludzie, absolwenci szkoły świeradowskiej.

Rozdaliśmy masę nagród książkowych i rzeczowych, w tym dla najlepiej czytających dzieci i nastolatków, rekordzistka zdobywczyni tytuły „Najbardziej oczytany małolat” Karolina Salawa wyczytała 234 książek.

Pomagała nam czytelniczka pani Elżbieta w pracy z dziećmi. Prowadziła „Warsztaty z Igłą” – uczyła dzieci recyklingu i szycia, zdobienia ręcznego, w tym nauczyła nas robić kotyliony.

Odwiedzili bibliotekę, pisarka Olga Rudnicka, Paweł Wakuła, dziennikarze K.Ziemiec, M.Przybylik, ludzie gór R.Fronia, K.Nienartowicz.

Rozpoczęli z nami współpracę Kasia Rzeczkowska z Izerskiej Łąki, Piotr Bigus z Czarciego Młyna i Pracownia Piernikowa Isabell i są efekty, które najbardziej trafiły do dzieci.

Dla nas bardzo ważne są 2 nagrody – VI miejsce w Rankingu Bibliotek oraz nagroda w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, które udowadniają, że praca z pasją wykonywana przynosi efekty.

Miłą pamiątką będą 2 konkursy fotograficzne „Moja półka z książkami”, „Przyłapani na czytaniu”. Po raz pierwszy i udany był kiermasz książek z Księgarni Literackiej wystawiany 2 razy z okazji Święta Książki z Róża oraz świąteczny .

Reasumując stwierdzamy iż 2015r był dla nas udany, aby ten nadchodzący nie był gorszy, tego sobie i wszystkim życzymy.

Do siego Roku 2016