[wpa_toolbar]

Świąteczna pierwsza wizyta – dzieci z grupy Kasztanowej

Data Publikacji: 12.12.2023
Udostępnij:

7.12.2023 do Izerki po raz pierwszy zawitała grupa Kasztanowa(2,5 -3-latków), po przywitaniu dzieci, przedstawieniu bibliotekarek, dzieci zwiedziły każdy zakamarek  biblioteki, aby zasiąść na kolorowych poduszkach w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

Tam porozmawialiśmy o tym czy byli już w bibliotece, czy mają swoje książki w domu , czy lubią czytać i kto i kiedy im zazwyczaj czyta. Zachęciliśmy dzieci do przyjścia z rodzicami i zapisania się do biblioteki pokazując Wyprawkę Czytelniczą z projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Przeczytaliśmy dzieciom także krótką opowieść, o tematyce świątecznej Erica Carle „Śnieżne marzenie”. Najmłodsi również samodzielnie przeglądali książki z półek dla najmłodszych.

Na koniec wizyty dzieci dostały małego piernikowego ludzika do zjedzenia, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod choinką. Na koniec miłej wizyty zostały obdarowane torbą z książkową niespodzianką i kolorowa zakładką.

Mamy nadzieje, że dzieci od tej wizyty staną się naszymi stałymi czytelnikami, przekonają rodziców, że biblioteka to „fajne miejsce”…