[wpa_toolbar]

Skrzaty 29.09.2015

Data Publikacji: 30.09.2015
Udostępnij

Skrzaty też chcą być zdrowe

Z samego rana 29.09.2015 zawitały do nas dzieci z grupy „ Skrzaty”. „Skrzatom” pokazano wypożyczalnię dla dorosłych i posłuchały „Wierszyków przedszkolaka”, w tym wiersza o owocach i warzywach. Zgodnie z naszym projektem „Zdrowo i lokalnie dla najmłodszych, czyli czym skorupka za młodu nasiąknie…” dzieciom przedstawiono krótką pogadankę o zdrowym odżywianiu, wszystkie były zgodne, gdyż za każdym razem podnosiły rączki, kiedy zadawano im pytanie np.: Czy wszyscy zjedli wczoraj jakiś owoc?

Czy myją rączki przed jedzeniem?

Następnie udały się do sali dla dzieci, gdzie jeszcze na podstawie książki „Poznaję i opowiadam z mamą – owoce i warzywa” z serii „Dorota Zawadzka poleca”, dzieci nauczyły się rozpoznawać dużo więcej owoców i warzyw. Wspomnieliśmy również o owocach egzotycznych.

W dalszym ciągu zajęć przedszkolaki miały za zadanie pokolorowanie prostego szablonu jabłka i gruszki. Wcześniej mogły dokładnie się przyjrzeć tym dwu owocom a nawet dotknąć i powąchać.
Pokolorowane szablony dzieci wycinały i przypinaliśmy je wspólnie na tablicę, następnie poczęstowaliśmy dzieci pokrojonymi cząstkami jabłek.
Miały potem chwilę, aby pooglądać ulubione książeczki i pobawić się w „Kąciku Malucha”.

Po zabawie powędrowały do przedszkola.

[Best_Wordpress_Gallery id=”70″ gal_title=”Skrzaty 29.09.2015″]