[wpa_toolbar]

Przedszkolne bałwanki

Data Publikacji: 30.01.2016
Udostępnij

28 stycznia 2016 grupa przedszkolna Leśne Ludki odwiedziła Izerkę, dla dzieci przygotowaliśmy zimowe zajęcia, szkoda tylko ,że aura była wiosenna. Wcześniej dzieci posłuchały historii o święcie kota i wysłuchały bajki „O kocie w butach” oraz opowiadania Anny Onichimowskiej „Kotek„.
W części plastycznej zadaniem dzieci było stworzenie bałwanka z przygotowanych białych elementów i przyklejenie go na czarną kartkę .Dzieci miały także możliwość dokonywać upiększeń swojego dzieła, czy przez dodanie kolorowych akcentów kredkami ,czy też poprzez doklejenie białych elementów. Bałwanki były przeróżne ,bardzo kolorowe ,obsypane śniegiem , a nawet były już wiosenne akcenty ,czyli kwiaty.
Nieodzowną częścią każdej wizyty przedszkolaków jest samodzielne korzystanie z księgozbioru. Każdy z nich wyciągał książki najbardziej dla siebie interesujące. My przedstawiliśmy dzieciom najnowsze nasze zakupy i wyeksponowaliśmy książki o kotach, które być może ich zainspirują do udziału w konkursie na „Portret kota„.
Pożegnaliśmy dzieci zdrowym ciasteczkiem i umówiliśmy się na następną wizytę.[Best_Wordpress_Gallery id=”91″ gal_title=”Przedszkolne bałwanki”]