[wpa_toolbar]

Przed Mikołajem, poczytaj o Mikołaju

Data Publikacji: 14.11.2023
Udostępnij:

Dobrą tradycję należy rozpocząć od wczesnych lat, a taką może stać się czytanie z dziećmi o Świętach i Mikołaju. Wprowadzanie dzieci w świat bożonarodzeniowych opowieści stworzy wspólną więź rodzinną, warto zacząć w listopadzie sięgać po książki o Mikołaju. Poczytajmy różne opowiastki o tym jaki jest Mikołaj, postać historyczna, skromna i wrażliwa na potrzeby biednych, a z czasem obdarowuje prezentami dzieci. Każdy kraj inaczej obchodzi Mikołajowe Święto.

Z półki Izerki można wybrać trzy tomy opowieści Michele D’Ignazio, Nasza Księgarnia, historie Świętego Mikołaja, niezwykle doceniane na świecie, jest napisana w sposób przezabawny i udowadnia iż na spełnienie marzeń nigdy nie jest za późno, świetne ilustracje dopełniają walory książek. Jest to niezwykły Mikołaj, który umie m.in. segregować odpady i wytwarzać prezenty z recyklingu. Polecamy! Bo warto je przeczytać, tak jest np. „Święty Mikołaj i przyjaciele”, wyd. Zielona Sowa wyjawia kilka Mikołajkowych tajemnic. Z kolei B.Timmsa A.Jatkowska w „Pomocnikach Mikołaja”, Zielona Sowa, opisuje jak Święty Mikołaj z pomocą swoich przyjaciół zdoła ocalić Gwiazdkę…

Takich książek jest wiele, to od nas zależy – rodzica, opiekuna, pedagoga jeśli razem będziemy czytać i przeżywać świąteczne przygody, to razem znajdziemy się w bajkowym świecie (w numerze grudniowym przedstawimy ostatnio zakupione książki o świętach).