[wpa_toolbar]

„Pomocnicy Mikołaja” – w grupie Brzozowej

Data Publikacji: 30.11.2023
Udostępnij:

W śnieżny dzień, 30.XI. 2023 do Izerki przybyły dzieci z grupy Brzozowej, sceneria jak w bajce sprzyjała słuchaniu opowieści o „Pomocnikach Mikołaja” B. Timmsa i A. Jatkowskiej i rozmowie o zbliżających się świętach.

W drugiej części zajęć korzystając z książki Moniki Utnik -Strugały „Idą święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie” – Nasza Księgarnia, dowiedzieliśmy się jak to się stało, że 6 grudnia dzieci na prawie całym świecie dostają prezenty oraz jak to wygląda w innych krajach (bo np. w Holandii Mikołaj przybywa nie na sankach ale przybija do portu parostatkiem już po 11 listopada ,żeby zdążyć obdarować wszystkie dzieci)

Następnie dzieci przygotowały swój „List do Świętego Mikołaja”, narysowały na jednej stronie kartki Mikołaja, a na drugiej stronie swój upragniony prezent (z ciekawszych była prośba o skrzypce, żeby można było się nauczyć na nich grać).

Dzieci miały również czas na samodzielne oglądanie książek, najbardziej interesowane były półką świąteczną. Wizytę zakończyła tradycyjnie zdrowa przekąska – jabłko.

Zachęcając dzieci (nie zapisane jeszcze do biblioteki) do udziału w projekcie „Mała książka -duży człowiek” pokazaliśmy wyprawkę czytelniczą wraz z kartą czytelnika a wszyscy zostali obdarowani mikołajową zakładką do książki.