[wpa_toolbar]

Poezja w Izerskim Klubie Międzypokoleniowym

Data Publikacji: 22.11.2015
Udostępnij:

19 listopada 2015 r. w Izerce odbyło się poetyckie spotkanie z Halina Burkowską -debiutantką w jesieni życia. Listopadowa aura, świece, wystawa poświęcona poetce, pyszne ciasto (wykonane przez samą poetkę) parująca kawa, doskonale wpłynęła na atmosferę spotkania. Sama debiutantka przyznała, że zawsze ma tremę przed publicznością, opowiedziała o sobie, a słuchający mogli się przekonać, że nie tylko humaniści tworzą, wiersze może pisać fizyk, gdyż właśnie takie ma wykształcenie.

Autorka przebywała dwadzieścia lat w Niemczech by w końcu z mężem wrócić i zagospodarować stawy i zająć się hodowlą ryb. Czytała nam wiersze z tomiku zatytułowanego „Pomiędzy niebem, wodą i ziemią” wydanym przez Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, podkreślając, że dzięki takim stowarzyszeniom jest możliwy druk dla debiutantów. We wstępie dla czytelników redaktor Maria Suchecka napisała: „Do rąk czytelników trafia tomik, który mówi o tym, że warto się zatrzymać choć na chwilę między niebem a ziemią, by doznać zachwytu cudem natury, poczuć radość istnienia i zadumać się nad własnym przeznaczeniem” (tomik jest dostępny w bibliotece, również do zakupienia).

Wiersze opisują Góry Izerskie, dęby, świerki, jesień w górach, ale też oddają nastroje jakie towarzyszą człowiekowi, są też poważne wyznania. Poezja została życzliwie przyjęta przez słuchaczy , co pozwoliło poetce nabrać oddechu,po tremie, jaka jej towarzyszyła. Przyznała nam, że ma przygotowane w szufladzie nowe wiersze. Pytania dopełniły spotkanie, a uczestnicy zostali powiadomieni o następnym – 3 grudnia (czwartek) o godz 15.00., które również zapowiada się interesująco.[Best_Wordpress_Gallery id=”81″ gal_title=”Poezja w Izerskim Klubie Międzypokoleniowym”]