[wpa_toolbar]

Pierwsze oznaki wiosny – mimo mroźnej pogody

Data Publikacji: 06.03.2018
Udostępnij:

Z samego rana 2.03.2018 dzieci z grupy „Muchomorki„ mimo mrozu (-15º C) odwiedziły Izerkę i uczestniczyły w zajęciach specjalnie przygotowanych przez główną koordynatorkę projektu od 2007 roku „Czytające Przedszkole” Iwonę Tetich.

Tym razem naczelnym hasłem było „Pierwsze oznaki wiosny”. W temat ich wprowadził wiersz „przewodniej poetki” wszystkich zajęć Wandy Chotomskiej pt. „Pan Marzec” W drugiej części zajęć dzieci opowiedziały co może zwiastować rychłą wiosnę. Przeczytaliśmy dzieciom także wiersz M. Konopnickiej „Nasze kwiaty” – ich zadaniem było uważne słuchanie i zapamiętanie największej liczby kwiatów występujących w tym utworze. Rekordzista zapamiętał 5 kwiatów.

Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy. Każda grupa dostała dużą białą kartkę papieru, wycięte z kolorowych gazet kwiaty, a także kwiaty z kolorowego papieru oraz klej. Przedszkolaki tworzyły swoją łąkę metodą kolażu, niektóre detale zostały również narysowane kredką.

Po zajęciach plastycznych przyszedł tradycyjnie czas na samodzielne oglądanie książek. Ta grupa dostała także do rąk czasopisma dla dzieci „Świerszczyk” i „Kubuś i Przyjaciele”.
Potem był mały relaks na dywanikach i zdrowa przekąska. Na pożegnanie przypomnieliśmy o naszych zbliżających się konkursach i zachęciliśmy do wzięcia w nich udziału.