[wpa_toolbar]

Noc Bibliotek w Izerce

Data Publikacji: 11.06.2017
Udostępnij:

3.06.2017r w 1300 bibliotekach czekało na czytelników wiele atrakcji. III wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbywało się pod hasłem „Czytanie porusza”. Wszystkie biblioteki, które zgłosiły się do akcji były umieszczone na „Mapie Nocy Bibliotek”, otrzymały od organizatorów pakiety promocyjno – edukacyjne, a w nich wiele przydatnych materiałów wspierających bibliotekarzy w organizowaniu tego wydarzenia. Strzałem w dziesiątkę była „Mała książka na Noc Bibliotek – poradnik dla bibliotekarzy”, w akcji były też książki , znaczki, plakaty, zakładki exlibrisy.

Akcję rozpoczęliśmy o godz. 18, wcześniej były rozstawione wyjątkowe ekspozycje:

  • wystawa zdjęć Bad Flinsberg – przygotowana przez naszą lokalną tropicielkę starej historii miasta – Magdę Olszewską
  • wystaw „żab” (pluszaki, w książkach, z różnych stron Polski i świata) udostępnione w tę wyjątkową sobotę przez Teresę Fierkowicz
  • wystawa makatek i innych prac Marianny Kralewskiej
  • od godz. 19 aż do 21 trwały piernikowe warsztaty Izabeli Janiak, oczywiście z możliwością degustacji.
  • za złotówkę dosłownie można było zakupić książki, ale nie tylko bo filmy DVD, stare płyty
  • był też wyjątkowy album ze zdjęciami aktorów, gwiazd w latach 60- 70. Jakie wówczas panowały kanony mody, można jeszcze wpaść do Izerki i przekonać się
  • swoimi dzwonkami pochwaliła się Renata Tomaszewska
  • Monika Wieteska – Polok pokazała swoją ceramikę artystyczną.

Tego wieczoru w Świeradowie odbywały się też inne imprezy, ale i nam się udało zainteresować mieszkańców i turystów. Przestrzeń przylegająca do biblioteki została wykorzystana, makatki były widoczne i każdy idący musiał chociaż na chwile przystanąć i obejrzeć. Aranżacja dla wydarzeń „Nocy Bibliotek” była kolorowa, a przede wszystkim nasz piękny ogród przyciągał ciekawskich. Przyjazna przestrzeń zewnętrzna nadawała się do potrzeb „Nocy”. Wśród odwiedzających najwięcej było turystów.

Pomagały nam Karolina Salawa oraz Julka Olszewska, po prostu komu się dało to przyczepiały exlibrisy, rozmawiały o książkach.
Jeszcze do końca czerwca będzie można obejrzeć wystawę starych zdjęć, makatek. Zapraszamy bo warto …

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”161″ gal_title=”Noc bibliotek 2017″]