[wpa_toolbar]

Na wakacjach – do Izerki

Data Publikacji: 07.08.2023
Udostępnij:

W sierpniowy, deszczowy poniedziałek 07.08.2023 do Izerki przybyły dzieci z Teresą Fierkowicz, wcześniej odbyli na Stacji Kultury fachowe przeszkolenie pod okiem  ratownika GOPR.

Na wstępie dzieci zapoznały się lub odświeżyły sobie historie Bad Flinsberg podczas oglądania wystawy zdjęć z dawnego Bad Flinsberg.

Wiedzę historyczną uzupełniliśmy legendami i podaniami z naszego regionu, Gór Izerskich. Dzieci wysłuchały legendy ”O Karkonoszu zwanym czasem Liczyrzepą” z książki Mariusza Urbanka „Baśnie Dolnego Śląska. Odbyliśmy również literacką podróż „Szlakiem Króla Gór” od Śnieżki poprzez Pielgrzymy, Śnieżne Kotły, Wodospad Kamieńczyka, Świątynię Wang i Zamek Chojnik, a to z książką Marioli Jarosz „Wędrówki po Polsce z baśnią i legendą ”.

 Następnie dzieci wzięły udział w  zgadywankach literackich – „Poznaj książkę po kilku zdaniach”, później mogły samodzielnie rozwiązywać krzyżówki literackie, kolorować i same rysować.

Przyszedł czas również na samodzielne wybieranie książek z półek i ich czytanie. Przypomnieliśmy dzieciom o trwającym konkursie „Wakacje z Bolkiem i Lolkiem” i „Krajobrazy nie tylko znad Niemna”, zachęciliśmy do udziału.

Na zakończenie dzieci zostały obdarowane autorskimi zakładkami z Izerki oraz zostały poczęstowane jabłkiem a plakaty konkursowe trafiły na ręce pani Teresy.