[wpa_toolbar]

Moja przyjaźń z Wandą Chotomską – IV Zimowy Przegląd Teatralny

Data Publikacji: 25.01.2018
Udostępnij

25.01.2018 dzieci przebywające na zimowisku miały zajęcia literacko – teatralne inspirowane twórczością Wandy Chotomskiej.

W I części zajęć posłuchały opowieści o poetce Wandzie Chotomskiej, która przypomnijmy odwiedziła nasze miasto w 2007, następnie przeczytane wiersze „ Dziura w moście ” i „Łyżka ” wywołały śmiech i ożywienie a nawet krótką dyskusję, a na koniec usłyszałyśmy od większości dzieci, że po zajęciach przyjdą po książki Wandy Chotomskiej.

W II cześci zajęć, na dzieci czekała niespodzianka- przygotowane krótkie scenki teatralne z książki Wandy Chotomskiej „ Kabaret na jednej nodze”. Dzieci podzieliły się na trzy zespoły, losowo dobraliśmy im scenkę . Zespoły wymyśliły dla siebie nazwy. I tak : zespół Czytelnicze Jednorożce przedstawił scenkę „ Elementarz ”, zespół Duszki – „Ducha Bolibrzucha” a Dzieci Wiersze i Kulturka –„ Adasia i Ewę ”. Dzieci miały 20 minut na przygotowanie scenki, zrobienie drobnych rekwizytów. Potem był występ przed jury, czyli wychowawcami i dyrektorem biblioteki. Werdyktem jury wygrała grupa Duszki, a dwie pozostałe zajęły II miejsce, a nagrody były naprawdę słodkie. Mimo tak krótkiego czasu na przygotowanie ról i rekwizytów scenki wypadły dobrze i były głośno oklaskane.

To był bardzo udany Zimowy Przegląd Teatralny.