[wpa_toolbar]

Moja książka – z serii o samochodziku Franku

Data Publikacji: 25.04.2018
Udostępnij

19 kwietnia grupa przedszkolna „Słoneczka” przybyła na zajęcia do Izerki z okazji Święta Książki z Różą. Powitaliśmy ich serdecznie, mówiąc na wstępie, że mamy wyjątkowego gościa – radną Janinę Czaplińską, która współpracuje z Izerką i lubi czytać dzieciom, co nas nie dziwi, gdyż przez wiele lat była nauczycielem.

Seria o samochodziku Franku jest wyjątkowa, gdyż dzieciom w wieku przedszkolnym przybliża przyrodę, pozwala poznać świat, jak wygląda wieś, zoo, lotnisko pociągi, straż pożarna, kosmos, poznać zawody: strażaka, weterynarza, ogrodnika, policjanta, listonosza, trenera piłki nożnej.

Gość przeczytał opowieść , jak Franek poznał drogę książki od momentu jej napisania aż do momentu jej zakupu w księgarni, a jeśli ktoś nie będzie jej mógł kupić będzie mógł ją wypożyczyć w bibliotece.
W drugiej części zajęć przypomnieliśmy dzieciom, że 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich i będziemy w tym właśnie dniu obdarowywać czytelników książką i symboliczną różą. A a dlaczego różą dzieci dowiedziały się z opowiedzianej im legendy.

Zadaniem plastycznym dla dzieci było samodzielne wykonanie zakładki do książki, którą wezmą ze sobą do domu. Ozdobiona mogła być dowolnie, ale musiała zawierać motyw róży. Dzieci zainspirowane legendą przeważnie ozdobiły zakładkę różą i strasznym smokiem.

Już tradycyjnie dzieci pooglądały książki i pobawiły się w Kąciku Malucha, a na zakończenie zostały poczęstowane jabłuszkiem i wróciły do przedszkola.