[wpa_toolbar]

Miś Paddington… i Ciepluszek

Data Publikacji: 23.11.2017
Udostępnij:

24.11.2017 w Izerce odbyły się misiowe zajęcia dla dzieci z grupy „Słoneczka”. Przedstawiliśmy dzieciom Misia zwanego Paddington, stworzonego przez Michaela Bonda.

W pierwszej części zajęć dzieci wysłuchały I rozdziału książki M. Bonda „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem ” i dowiedziały się „Jak Państwo Brown po raz pierwszy ujrzeli Paddingtona na peronie stacji kolejowej. I to sprawiło, że Paddington otrzymał tak niezwykłe jak na misia imię. Paddington bowiem jest nazwą stacji kolejowej w Londynie”(fragm. z książki).

W drugiej części zajęć przedszkolaki wysłuchały opowieści o tym jak powstała zabawka- pluszowy miś, ale również ile jest misiowych bohaterów książek na półkach naszej biblioteki.

Poczytaliśmy także trochę ciekawostek o prawdziwych niedźwiedziach. Zadaniem plastycznym dla dzieci było wspólne wykonanie dużego portretu misia. Każde dziecko uzbrojone w kredkę mogło dowolnie ozdobić misia. Po wykonaniu pracy postanowiliśmy nadać misiowi jakieś imię. Padały różne, ale ponieważ grupa nazywa się „Słoneczka”(to świeci i ogrzewa) i wybrano dla misia imię Ciepluszek.

Na koniec jeszcze tradycyjnie dzieci zjadły jabłuszka i powędrowały ze swoim misiem Ciepluszkiem do przedszkola.[Best_Wordpress_Gallery id=”181″ gal_title=”zajęcia misiowe 23.11.2017″]