[wpa_toolbar]

Magia przypraw piernikowych – 62 spotkanie w Izerskim Klubie Międzypokoleniowym

Data Publikacji: 30.11.2023
Udostępnij

Szybko zapadający zmierzch, śnieg, mróz towarzyszył w dniu 28.11.2023 spotkaniu z Izabelą Janiak z Pracowni Piernikowej „ Isabell”.

Niestety grypa uniemożliwiła niektórym czytelniczkom wzięcia udziału w spotkaniu, odwoływały telefonicznie swoje przybycie, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Obecne panie wypełniły ankietę, która będzie pomocna w przygotowaniu oferty spotkań, wykładów …w Izerskim Klubie Międzypokoleniowym. Wyniki mogą nam posłużyć wzbogaceniu jakości spotkań.

Przyprawy, pierniki wystawione roznosiły zapach po całej bibliotece, też książki poradnikowe zachęcały, aby święta zorganizować jak najlepiej…

W dyskusji podkreślano, że czas jaki spędzamy z dziećmi, bliskimi, tworzy atmosferę świąteczną, oczywiście i zapachy, przyprawy korzenne …i jak się okazało, każdy z nas ma swoje „ tradycje ” i przekazuje je dla dzieci, wnuków.

Opowiadając o świętach pani Izabela wracała często do bardzo dawnych lat, kiedy natura była najważniejsza i jej dary : miód, owoce, ryby.

Perfekcyjne święta to takie jakie my stworzymy, nie same, ale z członkami rodziny.

W drugiej części- praktycznej,były do ozdobienia piernikowy: reniferek i śnieżynka, pani Izabela zdradziła ponadto patent na dobry i trwały lukier, jak robić cudowne ozdoby na piernikach…

Panie z wielkim pietyzmem dekorowały pierniczki, by zapakować i zabrać ze sobą !. Nie wiadomo kiedy minęły dwie godziny …a zapach przypraw pozostał w Izerce, jeszcze na drugi dzień.