[wpa_toolbar]

Książkowe zajęcia Leśnych Ludków

Data Publikacji: 27.04.2017
Udostępnij

Z samego rana 27.04.2017 przedszkolaki z grupy „Leśne Ludki” przyszły do Izerki na zajęcia poświęcone książc

e
W pierwszej części już tradycyjnie odbyło się tzw „głośne czytanie, na które zaprosiliśmy Renatę Tomaszewską – bibliotekarza szkolnego. Nasz gość przeczytał najnowszą zakupioną książeczkę Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece”, która tworzy cykl z myślą o najmłodszych . Opowiada o kotce i jej przyjaciołach. Kicia Kocia z mamą poszła do biblioteki i dowiedziała się, że w niej dużo się dzieje, jest wiele ciekawych zajęć.

W drugiej części dzieci powtórzyły i zebrały swoją wiedzę o książce i bibliotece,którą im przekazywaliśmy przez ostatnie miesiące systematycznych zajęć. Wiedza ta na pewno przyda im się, gdy we wrześniu pójdą do szkoły( jak szukać książki, układ książek na półkach, podstawowy podział książek w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży).

Zadaniem plastycznym dla dzieci było wykonanie zakładki do książki z symbolem róży, a dzieci miały tam jeszcze dorysować to co im kojarzy się z ulubioną książką, żeby ta zakładka im posłużyła, następnie spróbowaliśmy samodzielnie wyszukać na półkach kilka książek. Dzieciom wyszukiwanie książek wychodzi dobrze, na poczęstowaliśmy dzieci jabłuszkami i zaprosiliśmy na następne zajęcia.

[Best_Wordpress_Gallery id=”156″ gal_title=”Książkowe zajęcia Leśnych Ludków”]