[wpa_toolbar]

Jesienno – dyniowe klimaty z grupą Świerkową

Data Publikacji: 31.10.2023
Udostępnij

Deszcz nie przeszkodził 31.X. 2023, grupie Świerkowej przybyć na zajęcia do Izerki.

Dzieci wysłuchały wierszy o jesieni Wandy Chotomskiej z książki „ Wiosna, lato, jesień zima w moich rymach”, by następnie w II części zajęć zasiąść na kolorowych dywanikach i dowiedzieć się nieco więcej o dyni jako bardzo pożytecznym i pożywnym warzywie, pełnym witamin, dobrym na zupę, leczo czy na ciasto. Dzieci oczywiście, rozglądając się wokół zauważyły jak dynia może pięknie ozdobić wnętrze.

Poznaliśmy również przygody pewnej wiewiórki w jesiennym lesie aktywnie uczestnicząc w poszukiwaniu jedzenia czy pomaganiu w obudzeniu, a wszystko to z książeczką Katarzyny Piętki i Emilii Dziubak z cyklu „ Rok w lesie – Wiewiórka”.

Zadaniem dla dzieci było wykonanie na gotowym szablonie dyni która mogłaby ozdobić okno przedszkola ( do wyboru dynia uśmiechnięta lub straszna ) Wykonane dynie przykleiliśmy na jedną dużą kartkę i ozdobią tablicę w grupie Świerkowej

Następnie dzieci mogły samodzielnie oglądać książki, również zachęciliśmy do udziału w projekcie „ Mała książka -duży człowiek” pokazując kolorową wyprawkę czytelniczą z kartą i naklejkami.

Wizytę tradycyjnie zakończyła zdrowa przekąska – jabłko, na koniec obdarowaliśmy dzieci zakładkami do książek.