[wpa_toolbar]

Jesień tańczy w lesie – słucha grupa Orzechowa

Data Publikacji: 26.09.2023
Udostępnij:

W słoneczny dzień 26.09.2023 dzieci z grupy Orzechowej przybyły na zajęcia plastyczno -czytelnicze. Głośne czytanie objęło wiersze Wandy Chotomskiej ze zbioru „Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach” – Naszej Księgarni. Czytaliśmy wiersz „Jesień  tańczy w lesie” oraz krótkie wiersze o jesiennych miesiącach: „Wrzesień” , „Październik” i „Listopad”.  Przypomnijmy, że realizujemy projekt „Czytające Przedszkole”.

Dzieci były ożywione, opowiadały, że widać jesień na drzewach, w parku. Zbierały już kasztany i żołędzie, żeby robić kasztanowe ludziki, wiedziały również jakie dary jesieni zbieramy w naszych sadach i ogrodach… najbardziej podobają im się, jak  się wyraziły „ogromiaste dynie”.

W drugiej części zajęć dzieci wykonały swoje drzewko jesienne z kartonowych rolek, kolorowego papieru, kleju i nożyczek. Każde drzewko było inne, ale utrzymane w jesiennej kolorystyce, stworzyły jesienny park w miniaturze.

Ważną i oczekiwaną częścią zajęć jest samodzielne wybieranie książek z półek  i ich przeglądanie. Na koniec zajęć usadowione na kolorowych poduchach podzieliły się wrażeniami z zajęć i ze smakiem zjadły jeden z najlepszych darów jesieni – jabłko.