[wpa_toolbar]

Izerskie rysowanie 2017

Data Publikacji: 23.05.2017
Udostępnij

23 maja się odbyło już 35 spotkanie z cyklu „Dobra Książka i Kawa” z Magdą Olszewską, która tradycyjnie w maju spotkała się z uczniami, tym razem była to klasa III , punktualnie o godz. 8.00 stawili się w Izerce.
Rozpoczęliśmy od „głośnego czytania” w wykonaniu radnego, a zarazem przewodnika Bartka Kijewskiego, przeczytał legendę „Dlaczego Ducha Gór nazwano Liczyrzepą”, dzieci uważnie wysłuchały, dowiedziały się, że Duch Gór nie lubi jak go nazywają Liczyrzepą „Warto o tym pamiętać w górach, szczególnie wieczorem, gdy spotkacie nieznajomego – nie opowiadajcie o Liczyrzepie. Jeśli nieznajomy okaże się Duchem Gór – może się skończyć nie wesoło … „(Legendy o Duchu Gór – wydane przez Ad Rem dostępne w Izerce).

Autorska opowieść Magdy doskonale się wkomponowuje w kanony legendy, a dzieciom łatwiej jest poznać swoją „małą ojczyznę”, jej historię, przyrodę, ciekawych ludzi z przeszłości słuchając niezwykłych opowieści, gdyż trochę prawdy jest w nich.

Opowieść o Flinsie z Gór Izerskich i jego córkach Izerze i Kwisie, wzbudzila wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Gniew Karkonosza był wielki, kiedy żadna z córek Flinsa nie zdecydowała się na jego poślubienie, jego klątwa sięgnęła Izery i Kwisy na całe wieki. Nigdy w żadnym miejscu świata już nie spotkają się …

Dzieci po wysłuchaniu legend rysowały ilustrację, wszystkie były ciekawe, dokładnie i starannie wykonane, a trzy rysunki otrzymały nagrody od Magdy, a mianowicie Lena Bokisz, Wojtek Mendychowski i Ziemowit Śnieżek.

Rysunki są do obejrzenia w Izerce, tworzą piękną wystawę „Izerskie Rysowanie 2017″

Dzieci podziękowały jednocześnie prosząc o następne spotkanie.[Best_Wordpress_Gallery id=”159″ gal_title=”Izerskie rysowanie 2017″]