[wpa_toolbar]

Izerski Klub Seniora – po inauguracji

Data Publikacji: 09.10.2015
Udostępnij

8.X.2015r o godz. 15.00 odbyły się pierwsze wykłady dla seniorów, na wstępie organizatorzy tj. Janina Czaplińska – radna, Krystyna Piotrowska – dyrektor Izerki i Magda Olszewska – radna przedstawiły swoją wizję klubu. Tworząc IKS miały główny cel, a mianowicie aktywizację Seniora do działań poprzez pogłębianie wiedzy z różnych dziedzin i mobilizować do aktywności umysłowej, pragną również stworzyć bogatą ofertę będącą odpowiedzią na zgłoszone potrzeby, zainteresowania, a służące nabyciu kompetencji kulturalnej i rozwijanie kreatywności. Każda z pań jest w różnym wieku i ma różne doświadczenia, które miejmy nadzieje przełożą się na jakość. Radna Janina Czaplińska po prostu powiedziała – Ja realizuję swój program wyborczy z 2014 roku, a moim przesłaniem głównym było utworzenie „Akademii III wieku”, dążenie do integracji międzypokoleniowej i pokazanie, że starość nie oznacza bierności, z kolei dyrektor „Izeki” ma zamiar zaangażować młodych świeradowian do działań na rzecz starszych, dlatego poprosiła, aby to oni właśnie poprowadzili wykłady, a najmłodsza organizatorka Magda Olszewska podsumowując stwierdziła, że nie wierzyła do końca, czy nam się uda? Nie jest to Uniwersytet III wieku, ale dobry wstęp do niego, można też w Klubie promować idę „uczenie się przez całe życie”.
Izerski Klub Seniora zaprasza wszystkie osoby chętne, patrzące z optymizmem na życie, na bezpłatne zajęcia tematyczne, warsztaty, wykłady, spotkania prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin. Postaramy się stworzyć odpowiednie warunki, tj. klimat, miłą atmosferę, aby bez stresu przy herbacie lub kawie posłuchać ciekawych wykładów rozwijających nas wszystkich intelektualnie, gdyż jak mówił amerykański pisarz, ale też satyryk i humorysta Mark Twein „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją lecz starzeją się bo przestają się bawić”.
Pragniemy po prostu przełamać stereotypy edukacyjno – kulturalne, jeżeli uda nam się to już będzie sukces.
Wykład wprowadzający Justyny Golanowskiej pod hasłem „Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje” zakończyli słuchacze brawami, II wykład „Zdrowe podejście do życia” poprowadził Łukasz Dobrowolski, wśród słuchaczy była wyraźnie wzruszona babcia Justyny Golanowskiej oraz Halina Burkowska mająca debiut literacki w jesieni życia, która o sobie mówi „Dziś nad stawami na mojej rodzinnej ziemi mam czas na twórczość, która dopełnia moje życie” i wystąpi w listopadzie przed słuchaczami IKS, gdyż przyjęła nasze zaproszenie.
Następne wykłady już 30 X o godz. 15.00, spotka się z uczestnikami Gabriela Dragun – mieszkanka Świeradowa – Zdroju i przedstawi Archetyp „Kobiety która Wie” w literaturze polskiej po 1989r, a drugi wykład będzie dotyczył pamięci zmieniającej się z wiekiem, a poprowadzi Justyna Golanowska.

[Best_Wordpress_Gallery id=”73″ gal_title=”Izerski Klub Seniora – po inauguracji”]