[wpa_toolbar]

I Piknik Teatralny pod Chmurką czyli czytanie uskrzydla

Data Publikacji: 06.07.2016
Udostępnij:

W czasie wakacji „Izerka” po raz pierwszy zorganizowała „Piknik teatralny pod chmurką”.

Uznaliśmy, że zmieniamy formułę wakacyjną, różniącą się od tych, które były w latach poprzednich. Za główne motto posłużyło nam hasło z kampanii CPCD „Czytanie uskrzydla”, gdyż jest bardzo kreatywne i mające wielką moc w przekazie.

Inauguracja przypadła na 4 lipca 2016, po rozmowie z dyrektorem Miejskiego Zespołu Szkół W.Stasik uznaliśmy, że dobrym miejscem będzie piękna zielona polana w sąsiedztwie Izerki. Jak piknik ma się odbyć, to musi być trawa, kocyki, poduchy, ławeczki i tak było, aktorzy z Krakowa już przed czasem byli u nas, w rozmowie nam powiedzieli, że bardzo lubią występować dla czytelników bibliotek. Aktorzy z teatru „Maska” szybko przygotowali scenę, a my już oczekiwaliśmy na swoich widzów. Pierwsze były przedszkolaki, potem dzieci z półkolonii z 2 szkół oraz wiele babć, mam z maluchami.

Spektakl promujący czytelnictwo, miał za zadanie przekonać sowę do czytania, szanowania książek, a tego zadania podjął się Skrzat Miluś, a pomagała mu tj. śledztwo przeprowadziła biedronka, przedstawienie podobało się dzieciom, zwłaszcza przedszkolakom, na koniec wszyscy zrozumieli, że książka jest bardzo ważna w życiu człowieka, po krótkiej przerwie, aktorzy już przebrani za piratów, z nową dekoracją, też piracką od razu podzielili dzieci na drużyny i zachęcali do wspólnej zabawy przy muzyce, było przeciąganie liny, rzuty piłeczką, pirackie zagadki, a największą dzieci miały frajdę przy tańcu „kaczuszki” oraz zbijaniu ręką kolorowych mydlanych baniek, oczywiście na chwilę zapomnieliśmy o zdrowym żywieniu, gdyż owocowe cukierki były nagrodą za dobre wyniki. Dzieci podziękowały brawami, a ich miny i uśmiechy wskazywały, że był to udany piknik, przy pięknej wakacyjnej pogodzie.

Wszystkie dzieci na zakończenie zachęciłyśmy do wypożyczania gier planszowych oraz książek, prasy i audiobooków.

[Best_Wordpress_Gallery id=”125″ gal_title=”I Piknik Teatralny”]