[wpa_toolbar]

Grudniowe wspomnienia – Warsztaty, wykłady, szkolenia, spektakle, konkursy, spotkania, obdarowywania … i czytanie

Data Publikacji: 11.01.2024
Udostępnij

Słowem bardzo kreatywne zakończenie roku, a zaczęło się od pierwszego dnia grudnia, od uczestnictwa w szkoleniu o komunikacji empatycznej i trudnym czytelniku, ale też o podziale literatury ze względu na funkcje i teksty uspakajające – Sedativa, Stimulativa – teksty pobudzające i teksty refleksyjne – Problomatica, z kolei 11 grudnia brałyśmy udział w  szkoleniu „Kreatywne formy promocji książek i czytelnictwa” sporo wiedzy w nas zaszczepiono, którą zastosowałyśmy wobec czytelnika w  każdym wieku.

Razem możemy więcej aby zachęcić do czytania, odwiedzin i uczestnictwa w imprezach bibliotecznych jak np. konkursy plastyczno – literackie. Sporym powodzeniem od paru lat cieszą się konkursy błyskawiczne na Fb – na  podawanie największej ilości tytułów książek z określonym słowem, ty razem było to słowo „święta, świąteczny” i wygrała nie po raz pierwszy Laura Piotrowska (66 tytułów), na konkurs Aniołowy wpłynęło wiele prac, a nagrody trafiły tuż przed świętami, aby mogły cieszyć świątecznie.

Atmosferę świąt mogły poczuć dzieci z przedszkola z grupy Kasztanowej, która po raz pierwszy Izerkę odwiedziła i zależało nam, aby zapamiętały te wizytę, każde dziecko zostało obdarowane torbą z książkową niespodzianką i kolorową zakładką, bo to przecież nasi przyszli użytkownicy …

Na zimowe, grudniowe, świąteczne czytanie przygotowałyśmy 2  pełne koszyki nowości książkowych w tym debiutancką powieść Mariusza Gładzika „Zapach prochu i lawendy”.

Nagrodę w  postaci imiennego dyplomu z realizacji projektu „Mała książka – Wielki człowiek” 2023/2024 trafiła do 5 letniego przedszkolaka Henia, który nam powiedział z uśmiechem, że uwielbia zbierać naklejki i czytać. Projekt, który realizujemy ma przede wszystkim służyć rozwijaniu czytelnictwa od najmłodszych lat, a rodziców przekonywać iż biblioteka to miejsce ciekawe, gdzie są nowości wydawnicze, i dziecku pokazać, że z książką można spędzić wspólnie ciekawe chwile.

Udało się nam zaprosić na dwa spektakle Tetr Maska w dniu 18 grudnia ze Świąteczno – Mikołajowym  spektaklem pod znaczącym tytułem „Nadchodzące święta, każdy zapamięta”, tak jak zwycięzcy 8 konkursu „Kochamy Anioły” i uczestnicy warsztatów detektywistyczno – literackich prowadzonych w dniu 19 grudnia przez autora  Krzysztofa Koziołka wielu książek sensacyjno – kryminalnych, świetny scenariusz pt. „Detektyw na tropie informacji” który wymagał aktywnej pracy zespołowej i to się udało uczniom w jednej i drugiej szkole, ponadto   pod koniec grudnia utworzono „Kącik gier” oraz wydzielono „Kąciku komiksów”.

Oby w Nowym 2024 Roku również nam nie zabrakło weny twórczej i wspaniałych czytelników, to dla nich przygotowałyśmy wiele atrakcji kulturalno – edukacyjnych.