[wpa_toolbar]

Grażyna Bąkiewicz – pisarskie opowieści na szóstkę

Data Publikacji: 10.06.2018
Udostępnij:

8 czerwca 2018r z samego rana w Izerce odbyło się spotkanie autorskie w ramach XV Dolnośląskich spotkań Pisarzy z Młodymi czytelnikami ”Z książką na walizkach”.

Biblioteka Publiczna już od czternastu lat gości znakomitych pisarzy z całej Polski. Odwiedzili nas m.in. Grzegorz Kasdepke, Joanna Olech. Wanda Chotomska, Joanna Papuzińska, Paweł Wakuła, Agnieszka Tyszka, Kazimierz Szymeczko, a w tym roku Grażyna Bąkiewicz, pisząca od kilku lat , z wyksztalcenia historyk, może dlatego sięga często po opowieści z dawnych lat.

Hasłem tegorocznych „Walizek” była „Polska na szóstkę” i pisarze wędrujący po Dolnym Śląsku na spotkaniach z młodymi czytelnikami rozmawiali o tym co zasługuje na szóste.

Grażyna Bąkiewicz, szybko nawiązała kontakt z naszymi czytelnikami – uczniami klasy VI i VII, którym specjalnie przygotowaliśmy salę, było to dla nas pierwsze spotkanie w Izerce, wcześnie odbywało się w Szkole nr 1 i Szkole nr 2.

Autorka, historyczne wydarzenia, które wydawałyby się nudne w swoich książkach niezwykle ciekawie przedstawia, przede wszystkim z których czytelnik może się dowiedzieć np. o życiu Piastów, Jagiellonów, Polaków z Bitwy Warszawskiej, prezydentach II Rzeczpospolitej .

Były też pytania, a przede wszystkim autografy na zakupionych książkach. Największym powodzeniem cieszyła się książka o Korniszonku, a właściwie Jacku Ogórskim, który nie znosił jak na niego wołali „ogórek, ogórek, kiełbasa i sznurek”, dopiero nowe przezwisko „Korniszonek” mu się spodobało oraz jego kolegom. Książka przesympatyczna, pełna humoru i nie dziwimy się, że na fb ma wielu fanów, my namawiamy „Czytajcie książki Grażyny Bąkiewicz” – bo warto, są śmieszne, ale i też poważne, mądre, ciekawe …

Zapraszamy do Izerki, mamy wszystkie tytuły.