[wpa_toolbar]

Dzień Głośnego Czytania – 29 września czytamy Wandę Chotomską

Data Publikacji: 29.09.2017
Udostępnij:

29.09.2017 z samego rana zawitały do Izerki dzieci z grupy „Słoneczka” .Piękna, słoneczna pogoda ułatwiła nam zajęcia , gdyż głośne czytanie odbyło się na naszym
zielonym( jeszcze) skwerku. Dzieci na ławkach, z tabliczkami(zachęcającymi do głośnego czytania) i z ciekawością wysłuchały opowiadania Wandy Chotomskiej „Kogutek”, przeczytanego przez bibliotekarkę szkolną Renatę Tomaszewską, by następnie już uczestniczyć w drugiem etapie zajęć już w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

Dzieci zapoznały się z wystawą książek Wandy Chotomskiej i na podstawie opowiadania „Łyżki ”z książki „Od rzeczy do rzeczy”urządziliśmy małą defiladę łyżek. Przedszkolakom bardzo się to spodobało, bo spojrzały też inaczej na inne rzeczy tam przedstawione jak: lodówka czy odkurzacz. I w taki, nietypowy sposób miały za zadanie pokolorować, jak najbardziej fantazyjnie, nadając im cechy żywych istot. Prace były naprawdę ciekawe.

Dzieci miały czas na samodzielne oglądanie książek i na zakończenie zajęć pokazaliśmy im książki Janiny Porazińskiej , gdyż to do jej urodzin 29 wrzesień 1888 roku odnosi się Dzień Głośnego Czytania. Może warto poczytać z dziećmi „Kozuchę Kłamczuchę”

W trzecim etapie zajęć, już tradycyjnie odbyła się pogadanka na temat korzyści z jedzenia owoców i warzyw podczas której dzieci oczywiście zostały poczęstowane
jabłuszkami.[Best_Wordpress_Gallery id=”168″ gal_title=”Dzień Głośnego Czytania”]