[wpa_toolbar]

 Dyniowe inspiracje – grupy Jarzębinowej

Data Publikacji: 26.10.2023
Udostępnij:

Deszcz nie przeszkodził grupie Jarzębinowej, aby rankiem w dniu 26 .X.2023 przybyć na zajęcia związane z dynią. A dodatkowo obchodziliśmy rocznicę urodzin Wandy Chotomskiej, czytając jej wiersze o jesieni „Hopla, hopla !” z tomu „Fruwańce ziewańce”. Tym razem głośne czytanie odbyło się w Wypożyczalni dla dzieci, czytaliśmy  książkę Katarzyny Piętki i Emilii Dziubak „Niedźwiedź”, z której dowiedzieliśmy jak szuka przysmaków i przygotowuje się do zimy , pomogliśmy mu zasnąć śpiewając kołysankę.

 Dzieci uważnie oglądały nasze dekoracje dyniowe, którymi mogły się zainspirować wykonując swoją dynie, która miała mieć groźną lub wesołą minę. Jak się okazało podczas przyklejania wszystkich dyń na duża kartę , prawie wszystkie miały groźne miny.

Następnie przyszedł czas na samodzielne oglądanie książeczek, oczywiście po przypomnieniu dzieciom jak należy obchodzić się z książką.

 Zachęciliśmy dzieci do wzięcia udziału w projekcie „Mała książka -wielki człowiek”, pokazując kolorową Wyprawkę czytelniczą wraz z karta i naklejkami.

 Wizytę zakończyła zdrowa przekąska – jabłko.