[wpa_toolbar]

Czytanie uskrzydla, czyli maturzyści czytają najmłodszym

Data Publikacji: 03.06.2016
Udostępnij

To już XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w którym Izerka uczestniczy, postanowiliśmy do akcji włączyć maturzystów – Adę i Michała

Starsi koledzy przeczytali młodszym kilka wierszy z książki Danuty Wawiłow „ Wierszykarnia”, ale najciekawsza była rozmowa o pasjach sportowych Ady i Michała. Ada jest zapalonym kibicem piłki nożnej, a szczególnie hiszpańskiej drużyny FC Barcelona. Przekazała dzieciom mnóstwo ciekawostek o tym sporcie i najsłynniejszych zawodnikach oraz zaprezentowała część swojej kolekcji książek o piłce nożnej. Jak powiedziała po emocjach maturalnych czeka ją uczta czyli Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji.
Michał z kolei zaprezentował się w kimonie, gdyż od lat ćwiczy aikido i także miał dużo ciekawego o tej sztuce walki do powiedzenia. Pokazał także kilka ćwiczeń , ukłonów i nauczył dzieci dwóch słów po japońsku.
Spotkanie było udane, warto mieć pasje i o nich opowiadać, a by zarazić też innych.
Miłą niespodziankę przygotowały dla nas bibliotekarek też Leśne Ludki, dostałyśmy przepiękną laurkę, całą w kolorowych motylach ,w podziękowaniu za całoroczną pracę z dziećmi.

[Best_Wordpress_Gallery id=”119″ gal_title=”Czytanie uskrzydla”]