[wpa_toolbar]

Był sobie Miś Uszatek – czyli 60 urodziny

Data Publikacji: 20.11.2017
Udostępnij:

17 listopada 2017 w Izerce dzieci z grupy Muchomorki rozpoczęły Misiowe Świętowanie, z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowe zajęcia.

Postać Misia Uszatka „ który bardzo długo siedział na półce. Inne misie wędrowały do rąk dzieci . Wychodziły z nimi uśmiechnięte ze sklepu. A o tego Misia nikt nie pytał, może dlatego , że stał w kąciku ( fragm.)”, stworzył pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Imię Uszatek nadały dzieci w konkursie.

Na tzw „głośne czytanie” zaprosiliśmy radnego Bartosza Kijewskiego, który nigdy nam nie odmawia i dzieci zapoznał z Misiem, obchodzącym w 2017 roku 60 urodziny.

W drugiej części zajęć zapoznaliśmy dzieci z historią powstania zabawki -pluszowego misia a także pokazaliśmy wszystkie książki z naszej biblioteki, których bohaterem jest miś. A jest ich naprawdę mnóstwo .Dzieci również znają wiele książkowych misiów.

Na zajęciach plastycznych dzieci pokolorowały wycięte szablony małych misiów ( dziewczynek i chłopców), a te następnie przykleiliśmy na dużą kartkę ,wokół równie dużego misia Dziadka i tak powstała spora rodzinka misiowa.

W trzeciej cześci zajęć dzieci mogły samodzielnie wybierać książki z półek i je przeglądać. Wizytę zakończył tradycyjnie poczęstunek -jabłuszko.[Best_Wordpress_Gallery id=”179″ gal_title=”Był sobie Miś Uszatek – czyli 60 urodziny”]