[wpa_toolbar]

Bookcrossing czyli uwalnianie książek

Data Publikacji: 23.06.2016
Udostępnij

Izerka już od paru lat tę ideę rozpowszechnia wśród lokalnych czytelników, ale też zamiejscowych, przebywających na kuracji lub też na urlopie. Uważamy, że każda promocja książki zasługuje na uwagę i jest warta rozpowszechniania. W tym roku 16 czerwca w Dniu Święta Wolnych Książek „Izerka” uwalniała książki przed wejściem do biblioteki. Specjalne półki, stolik zostały wystawione , aby każdy spacerujący z ulicy mógł podejść i zatrzymać się przy książkach. Wykonane tabliczki „Weź sobie książkę” oraz cytaty o książkach, zachęcały, aby na chwilę przystanąć przy półkach.

Bookcrossing przyczynia się do promocji czytelnictwa i placówki, a czytelnicy i przypadkowi mieszkańcy, kuracjusze mogą znaleźć tytuły książek, które ich interesują zabrać ze sobą bezpłatnie. Nas bibliotekarzy to cieszy, gdyż bookcrossing powoduje, że książki są obecne w przestrzeni publicznej i stają się okazją do czytania. Dzięki naszej akcji ponad 400 książek udało się uwolnić.

Tak nam się spodobało to uwalnianie książek, że pozostawiłyśmy na noc wiele świetnych tytułów, z zaproszeniem”Weź sobie książkę”. Rano po niedzieli z wielką radością odnotowaliśmy fakt, książek nie ma, zostały uwolnione.

W ten sposób ktoś zaczął czytać, nie musiał zapisywać się do biblioteki, po prostu wziął książkę darmową i będzie czytać.