[wpa_toolbar]

Bolek i Lolek odkrywany na nowo

Data Publikacji: 23.04.2015
Udostępnij:

Nie sądziłyśmy , wspólnie z organizatorką konkursu Moniką Gardecką – właścicielką „ Księgarni Literackiej ”,iż takie zainteresowanie wywoła konkurs plastyczny Poznajemy Bolka i Lolka. Wpłynęły ogółem 62 prace, były od dzieci, ale też wykonane przez grupy przedszkolne. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez panią Monikę i wydawnictwo Znak. Główną nagrodę przyznano grupie Leśne Ludki za wykonanie plakatu Geometryczny Bolek i Lolek dlatego też w czwartek 23.04. tj. w samo Święto Książki z Różą odbyły się zajęcia czytelniczo – zabawowe prowadzone przez samą panią Monikę, która wprowadziła różne formy zajęć pogadankę: Jak długo są z nami Bolek i Lolek, zajęcia plastyczne, na których dzieci kolorowały postaci chłopców. Dzieci wysłuchały fragmentu książki o Bolku i Lolku Genialni detektywi. Przedszkolaki z chęcią nauczyły się krótkiej piosenki :

[su_quote cite=””]

Bolek i Lolek to braciszków dwóch

Bolek nie ma zęba

Lolek nie ma dwóch

Tola i Ola to siostrzyczki dwie

Tola chodzi do przedszkola

Ola jeszcze nie.[/su_quote]

Na koniec zajęć pani Monika wręczyła nagrodę dla całej grupy Leśne Ludki , ponadto każde dziecko również otrzymało indywidualnie książeczkę z serii Mądra Mysz.
Dzieci poczęstowane zostały również słodkimi pierniczkami i obdarowane kolorowymi balonami z wizerunkami naszych bohaterów.
Zostały przyznane nagrody za najlepsze prace:
[su_list icon=”icon: check”]

  • I miejsce – Zosia Salawa
  • II miejsce – Iga Jurczak
  • III miejsce – Tobiasz Rudnicki

[/su_list]

Wyróżniono również : Maję Płodzień, Anię Jabłonowską i Dominika Adama.

Przekazano również dwie książki dla biblioteki szkolnej i przedszkola: Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic wydawnictwa „Znak.
Wspólnie możemy podsumować , iż był to dobry pomysł , a zaangażowanie Moniki Gardeckiej nas wzruszyło i jesteśmy pewni , że ta współpraca jeszcze będzie kontynuowana.

[Best_Wordpress_Gallery id=”35″ gal_title=”Bolek i Lolek odkrywany na nowo”]