[wpa_toolbar]

Bolek i Lolek kończą 60 lat – pokonkursowe refleksje

Data Publikacji: 05.09.2023
Udostępnij:

Dlatego Izerka ogłosiła wakacyjny konkurs plastyczno – techniczny, ponadto spotykając się z dziećmi czytano fragmenty książek o przygodach Bolka i Lolka.

Twórcą i inicjatorem serii był Władysław Nehrebecki. Przygody chłopców w formie kreskówki ze Studia Filmów Rysunkowych były wyświetlone na całym świecie, wielu z nas uważa ich przygody za dobranockę wszech czasów.

Twórca serii W. Nehrebecki za pierwowzór Bolka i Lolka przyjął swoich kilkuletnich synów. Bolek to chłopiec w wieku 7 lat, odważny i zuchwały, o rok młodszy Lolek, ten o grubszej figurze, zawsze w brata się wpatrywał, przeżywają przygody jako Indianie, rycerze, kowboje, zwiedzają cały świat, w 1972 roku dołączyła do nich dziewczynka – Tola.

Dzieci z uwagą, przez całe wakacje wysłuchiwały na zajęciach historii z ich życia, powodzeniem cieszyła się zakupiona seria „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” książeczek autorstwa Justyny Bednarek, Liliany Fabisińskiej i Joanny Olech.

Wszystkich uczestników nagrodziliśmy  m.in. takimi książeczkami, aby mogli jeszcze bardziej poznać przygody Bolka i Lolka, a kto chce zobaczyć pomnik Bolka i Lolka może udać się do Bielska-Białej na dziedziniec przy ulicy Mostowej, lub tez sięgnąć po liczne gry, kolorowanki, będzie to przedłużenie fascynacji chłopcami.