[wpa_toolbar]

Biedronki po wakacjach

Data Publikacji: 24.09.2016
Udostępnij

Po przerwie wakacyjnej wznawiamy zajęcia dla grup przedszkolnych w ramach projektu „ Czytające przedszkole”. Z wielką radością przywitaliśmy dzieci z grupy „Biedronki ”, czeka nas nowa przygoda edukacyjna z najmłodszymi czytelnikami. Dlatego pierwsze zajęcia były poświęcone nowym książkom. Miło było nam zaproponować nowe pachnące jeszcze drukiem liczne nowości.

Wierszyki Agnieszki Frączek, mają nazwę wierszy logopedycznych , czyli gimnastyka słowna, która może pomóc dzieciom w rozwoju mowy.

Wiersze logopedyczne mają za zadanie zachęcić rodziców i dzieci do wspólnej zabawy słowem. Z kolei wiersze Mariana Brykczyńskiego zapraszają do zabawy idiomami, czyli wyrażeniami, które pokazują język, a przy tym jest wiele zabawy np.:

„Co w mym Reksiu bestię budzi,

lub uporam się z tą kwestią

sama będąc sprytną bestią”

Przypomnieliśmy również dzieciom czasopisma, które uczą, i bawią, tj. „Świerszczyk ” i „Kubuś i Przyjaciele ”.

W II części zajęć, już w „Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży ”dzieciaki miały za zadanie, po przeczytaniu przez nas wiersza Władysława Broniewskiego „Liście „ i Tamary Michałowskiej „Jesienny rap”, wykonanie portretu pani Jesieni. Dzieci pracowały w dwóch grupach. Gotowy zarys postaci został wyklejony przez dzieci różnokolorowymi liśćmi. Część dzieci miała do dyspozycji kredki, którymi pięknie dopełniła obraz.

Powstały dwa piękne portrety jesienne,pełne koloru i fantazji twórczej dzieci.

Biedronki zostały jeszcze chwilę, która poświęciły na samodzielne oglądanie książek i na zabawę w Kąciku Malucha. Na koniec zajęć poczęstowaliśmy dzieci gruszkami i zaprosiliśmy do dalszych odwiedzin. Z grupą bardzo dobrze się pracowało, dzieci kreatywne, doskonale odnajdujące się w zespole.

[Best_Wordpress_Gallery id=”127″ gal_title=”Biedronki po wakacjach”]