Życzenia od przedszkolaków to już tradycja…

Data Publikacji: 10.05.2026
Udostępnij:

23 Tydzień Bibliotek zaczął się w dniu 8 maja 2026 od wizyty przedszkolaków , które przekazały nam serdeczne życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, każdego roku w maju, pamiętają o nas. Dziękujemy!

Grupa „ Kasztanowa” wysłuchała opowiadania Małgorzaty Korbiel o wizycie przedszkolaków w bibliotece, następnie odbyły się zajęcia , gdzie dzieci mogły się wykazać wyobraźnią (bo tę rozwija właśnie czytanie książek), a zadanie polegało na wyobrażeniu sobie co może powstać ze zwykłego półkola… a można wiele, jak się okazuje: kotek , króliczek , żabka, tęcza, żółw, jeż…

Po wspólnym obejrzeniu wszystkich rysunków, zabawiliśmy się w odgadywanie bohaterów z bajek dla dzieci , dzieci musiały odgadnąć postać po kilku charakterystycznych słowach (np. Śnieżka -zatrute jabłko, 7, lustereczko)

Po zabawie dzieci mogły samodzielnie przeglądać książki, w tym uroczystym dla nas dniu udekorowaliśmy ich kolorowymi odznakami Super Czytelnika i wręczyliśmy kolorowe zakładki do książek. Wizytę zakończyła mała przekąska.

Jeszcze raz dziękujemy za wizytę i serdeczne życzenia.