[wpa_toolbar]

Zdrowo i kolorowo, czyli witaminowe ABC

Data Publikacji: 23.02.2018
Udostępnij:

22.02.2018 po śniadaniu dzieci z grupy „ Skrzaty ” odwiedziły Izerkę , aby uczestniczyć w zajęciach.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy od „głośnego czytania” przez zaproszonego gościa, którym była pani Janina Czaplińska. Dzieci w skupieniu wysłuchały opowiadania Anity Głowińskiej z cyklu Kicia Kocia, tym razem dotyczyło przyjęcia dla przyjaciół. I było to witaminowe, zdrowe przyjęcie. Oczywiście były pytania kierowane do dzieci na które z wielką ochotą odpowiadały, udowadniając, że w skupieniu słuchały tekstu.

W drugiej części zajęć przedszkolakom losowo przydzieliliśmy do pokolorowania szablony owoców i warzyw. Pokolorowane rysunki zostały wycięte. Na 3 dużych kartkach przyklejone zostały duże litery A, B, C, każda to nazwa grupy witamin.

Wyjaśniliśmy dzieciom czym są witaminy i jakie znaczenie mają akurat te witaminy dla organizmu. Każde dziecko dowiedziało się jaka witamina dominuje w owocu lub warzywie, które mieli do pokolorowania i wtedy ten rysunek został przyklejony do właściwej witaminy. Wszystkie przedszkolaki mogły dokładnie dowiedzieć się jakie owoce i warzywa zawierają najwięcej tych potrzebnych witamin.

Następnie dzieci mogły samodzielnie przeglądać książki i pobawić się w Kąciku Malucha. Na koniec poczęstowaliśmy dzieci jabłkiem pełnym witaminy C.