[wpa_toolbar]

Zakładka z różą – grupy Sosnowej

Data Publikacji: 21.04.2022
Udostępnij:

20.04. 2022 Izerkę odwiedziła grupa Sosnowa. Dzieci z ciekawością obejrzały dekoracje związane ze zbliżającym się 23.04 Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Motywem przewodnim jest „róża”. Opowiedzieliśmy dzieciom legendę związaną z tradycją obdarowywania się książką i różą w dniu 23 kwietnia.

Przedszkolaki wysłuchały książki ”Wizyta w bibliotece” C. Masteau i C. Modeste. Zapoznały się z takimi słowami jak: autor, ilustrator, regał, porządek alfabetyczny ( wspólnie staraliśmy się je objaśnić)

Następnym zadaniem dla dzieci było wykonanie zakładki do książki, miały je ozdobić rysunkiem swojego ulubionego bohatera literackiego( tu się na chwilę zatrzymaliśmy, bo okazało się, że trzeba wyjaśnić dokładniej słowa „bohater literacki”). Przedszkolaki otrzymały także kolorowe kartki z których miały stworzyć przestrzenną różę -symbol tego święta. Ta róża ozdobiła ich zakładki.

Następnie już mogły samodzielnie wybierać sobie książki do oglądania, naszym sukcesem jest to, że nie musimy powtarzać jak obchodzimy się z książka, bo dzieci już to wiedzą.
Dzieci zostały poczęstowane jabłkiem,powędrowały do przedszkola z własnoręcznie wykonanymi zakładkami.