[wpa_toolbar]

„Zakamarki ”- czyli książki dla dzieci po szwedzku

Data Publikacji: 21.10.2021
Udostępnij:

Wydawnictwo „ Zakamarki” już od 14 lat wydaje książki dla dzieci , szwedzkich autorów.

Lasse i Maja – to bohaterowie bestselerowej serii Biura Detektywistycznego , które działa w
szwedzkim miasteczku Valleby , tropią oszustów i złodziei będąc lepszymi od miejscowego komisarza policji. Wyjaśniając wiele niezwykłych tajemnic , przyjmując każde ciekawe i niebezpieczne zlecenie.

Na półce mamy blisko trzydzieści tytułów , a czytają dzieci , bo są duże litery , sporo ilustracji, to wpływa , że czytanie staje się łatwe i przyjemne.

Martin – autor najpopularniejszej serii Biura Detektywistycznego Lassego i Mai wydał nowa serię , która ma być większym wyzwaniem czytelniczym dla czytelników już nieco starszych . Seria o Dawidzie i Larisie nawiązuje do jakiejś dziedziny nauki , intrygi dotyczą np. „ Antykwariatu pod Błękitnym Lustrem. Kupując książki z wydawnictwa „ Zakamarki „ . które jest zdecydowanym liderem w wydawaniu szwedzkich książek dla dzieci w Polsce , zastanawiamy się w czym tkwi fenomen szwedzkiej literatury dla dzieci ?

Przede wszystkim w prostocie, są pouczające , refleksyjne , mobilizujące do zadawania pytań , często przedstawiające problemy , które nie maja prostych rozwiązań , uczą tolerancji , a przede wszystkim w treści są ponadczasowe. Pokolenia czytają Astrid Lindgren , Tove Jansson , a współcześnie Martina Widmarka. Literatura skandynawska jest po prostu mądra  warto z dziećmi po nią sięgnąć , zwłaszcza po książki wydane przez Wydawnictwo „ Zakamarki ”