[wpa_toolbar]

zajecia z grupą Jarzębinową 22.11.2018

Data Publikacji: 22.11.2018
Udostępnij:

22 listopada 2018 do Izerki przybyły dzieci z grupy „Jarzębinowej”, dla których przygotowaliśmy atrakcyjne zajęcia, bo 15 lat z Misiem zobowiązuje, aby było odświętnie i ciekawie.

W pierwszej części już tradycyjnie odbyło się tzw „głośne czytanie”, pogadanka o misiach. Krótki fragment A.A.Milne z książki „Kubuś Puchatek” przybliżył postać misia, który uwielbiał miodek, przeczytana została także książka Davida Mckee „Elmer i zagubiony miś”, z której dzieci dowiedziały się, że „Każdy miś jest wyjątkowy zwłaszcza dla swojego właściciela”.

W drugiej części zajęć na dzieci czekała niespodzianka – przybył do nas Eugeniusz Grabas,sekretarza miasta Świeradów -Zdrój, którego hobby jest pszczelarstwo . Zjawił się u nas nawet z całym ulem, wszystkimi przyrządami potrzebnymi do tego,aby wydobyć miód z ula, przyniósł także wszystkie produkty które wytwarzają pszczoły : miód, kit pszczeli i wosk . Każde dziecko mogło je potrzymać w ręce i powąchać.

Pan Grabas opowiedział dzieciom o całym życiu tych pożytecznych owadów i organizacji życia w ulu i o tym jak ważną rolę pełnią pszczoły w przyrodzie.

Najfajniejszą zabawa była możliwość rozebrania ula i zajrzenia do jego środka, użycie dymiarki a także przymierzenia stroju pszczelarza.

Na koniec wizyty każde dziecko zostało poczęstowane wafelkiem z miodem lipowym .Dzieci były bardzo zadowolone i z uśmiechem odpowiedziały, że zajecia były „niezłe”, a miodek jest słodki.