[wpa_toolbar]

Zajęcze warsztaty

Data Publikacji: 16.04.2014
Udostępnij:

8.04.2014 do biblioteki już po raz trzeci przybyły dzieci ze świetlicy środowiskowej na tzw. „ Warsztaty z igłą”. Ich opiekunowie tj. Danuta Erling i Waldemar Mazurkiewicz mieli jeszcze jedną niezwykle ważną misję do spełnienia , gdyż mieli oceniać palmy wielkanocne , które do biblioteki trafiły na V konkurs wspólnie organizowany przez Parafię i Referat Promocji i Turystyki . Dzieci z wielką ochotą przystąpiły do pracy twórczej. Pani Ela  przedstawił im szereg ozdób wielkanocnych wykonanych przez nią m. in zajączka , ozdobną kurkę- ocieplacz na jajka.

Dzieci miały do wyboru kilka gotowych szablonów do szycia , które chętnie wykorzystywały . Prowadząca zajęcia zwróciła dzieciom uwagę na bezpieczeństwo i ostrożność podczas pracy- mają przecież cały czas do czynienia z igłami i nożyczkami.

Pani Ela jest zwolenniczką wykorzystywania materiałów ,które innym mogą wydać się niepotrzebne – skrawki koronek , ozdobne guziczki , stare polarowe szaliki. Z tych właśnie rzeczy dzieci wyczarowywały piękne ozdoby wielkanocne.

Prawie 2 godziny minęły nie wiadomo kiedy, dzieci były dumne ze swoich dokonań ,wręcz się nimi szczyciły, a co najważniejsze już pytały się o następne. Pani Ela obiecała nam , że  odbędą się w maju, a wykonywać będą dla swoich mam ręczne upominki.

Do p. Eli dołączyła także nasza druga czytelniczka p. Bogusia , która wspomagała dzieci i jak nam wyznała była to dla niej „niesamowita frajda”.

Organizując warsztaty nie myślałyśmy , że odniosą taki sukces , wręcz byłyśmy pewne ,że to jednorazowe zajęcia . Były obawy , czy chłopcy zainteresują się szyciem, a spotkała nas miła niespodzianka – dają sobie radę tak samo. Dzieci już po trzecim spotkaniu swobodnie posługują się igłą , oczywiście zachowują bezpieczeństwo, są przy tym spokojni a nawet wyciszeni . Cieszą się z efektu swojej pracy , mają ciekawe pomysły nie spieszą się aby szybko zakończyć zajęcia.

Można z satysfakcją stwierdzić ,że był to dobry pomysł i cieszymy się , że opiekunom

i rodzicom również te wypady na warsztaty do biblioteki się spodobały.

Dzieci tak były kreatywnie zajęte ,że komisja mogła w spokoju ocenić palmy. A była to emocjonalna ocena , gdyż poziom konkursu był wyrównany.

{morfeo 96}