[wpa_toolbar]

Zaczytajmy się na lato!!!

Data Publikacji: 13.07.2023
Udostępnij:

Izerka przedstawia tytuły, które królować będą jako wakacyjne bestsellery.

Zaczynamy od kryminałów, dla wielu z nas to one są najlepsze na wakacje:

„Za granicą” Wojciecha Chmielarza – Wydawnictwo Marginesy, to kryminał z rozbudowanymi wątkami psychologicznymi, z akcją rozgrywającą się latem w Chorwacji. Życie małżeńskie zmienia się, gdy spotykają na swojej drodze małżeństwo ze Szwecji. Czyta się jednym tchem, przeżywając chwile napięcia jak ten rodzinny dramat się zakończy w pięknej scenerii, trzeba się przekonać sięgając po książkę.

Kolejny tom z „Serii z Papugą” Jacka Ostrowskiego „Bohomaz” – Wydawnictwo Skarpa Warszawska, sprawa, którą rozwiązuje mecenas Zuza Lewandowska, tym razem są to zagadkowe zabójstwa młodych kobiet.

Polecamy powieść Sławka Gortycha, wielkiego miłośnika Karkonoszy, z wykształcenia stomatolog, pt. „Schronisko, które przetrwało”, będące kontynuacją „Schronisko, które przestało istnieć” – Wydawnictwo Dolnośląskie. Bohaterką jest Justyna przyjaciółka Marty i Maksa z pierwszej części, która próbuje dobrze zarządzać karkonoskim schroniskiem Odrodzenie, niegdyś opanowanym przez nazistów. Justynie
zależy, aby sekrety schroniska ujrzały światło dzienne.

Z kolei Ryszard Ćwirlej tworzy serie spod znaku MO i policji. W najnowszej „Granica możliwości” – Wydawnictwo Muza, akcja się rozgrywa w 1990 roku, który jest początkiem nowej ery, niegdyś milicjanci stają się policjantami; dużą rolę odgrywa Służba Bezpieczeństwa.

Autor 18 książek, głównie kryminałów w stylu retro, Grzegorz Kalinowski. W najnowszej „Śmierć frajerom – na beczce prochu” – Wydawnictwo Skarpa Warszawska, bohater Heniek wyrusza w podróż po Europie gdzie chce znaleźć mordercę swojej matki. W topie książek na wakacje nie może zabraknąć lekkich, wciągających tzw. obyczajowych, które pomogą nam się zrelaksować ale też zapomnieć o kłopotach,
oczywiście z szczęśliwym zakończeniem.

Anna Szczęsna autorka 26 książek głównie obyczajowych, w najnowszej „Lato z Ritą” – Wydawnictwo Filia, nie rozczaruje, do małego miasteczka Starej Dobrej wprowadza się niezwykle atrakcyjna kobieta, która zmienia życie wielu mieszkańców, głównie kobiet.

Magdalena Witkiewicz „Zielarnia pod Starym Dębem” – Wydawnictwo Flow, autorka 64 książek, przedstawiła nietuzinkowe portrety kobiet na tle natury.

Polecamy najnowszą Katarzynę Grocholę „Miłość w cieniu słońca” – Wydawnictwo Literackie, to wzruszająca opowieść, pełna dramatycznych zwrotów – poznajemy bohaterów, którzy przeżywają niezwykłą miłość.

Polecamy autorki, które zaczynają pisać, jak Barbara Wysoczańska, zdobywająca uznanie czytelników za powieści historyczne: „Narzeczona nazisty”, „Siła kobiet” i „Świat na nowo”, najnowsza „Aktoreczka” – Wydawnictwo Filia, nie rozczaruje fanów jej pisarstwa oraz Sandrę Stawińską „Dziewczyna z Wulkanu” – Wydawnictwo Novae Res, opowiada o tym, jak można zmienić swoje życie, w nowej rzeczywistości i podejmować decyzje, które dowodzą o determinacji ale też odwadze, aby przełamywać swoje lęki.

Warto wypożyczyć, zapakować i zaczytać się w czasie wakacyjnych dni. To były tylko tytuły, nasze propozycje… bo wybór należy do Ciebie czytelniku.