[wpa_toolbar]

Zabawa w teatr

Data Publikacji: 26.02.2014
Udostępnij

mali_aktorzy24 lutego po śniadaniu odwiedziły nas dzieci z zimowiska Szkoły Podstawowej nr 2 i od razu zadbaliśmy, żeby się nie nudziły, a świetnie bawiły. Zostały zastosowane elementy z pedagogiki zabawy. Tym razem to nie my czytaliśmy, a dzieci podzielone na grupy miały przygotować wcześniej wylosowany tekst o kotach w dowolnej teatralnej interpretacji.

Był wiersz L.J.Kerna „Niespodzianka” o czterech kotach w mieszkaniu pewnej ciotki, wierszyki o kotkach S.Jachowicz, J.Tuwima, a nawet tekst z prozy o kotku Wąsiku.

Dzieci popisały się grą aktorską, były oklaski i wiele śmiechu. Korzystając z okazji, że czas nas nie poganiał, dzieci odwiedziły pracowników Referatu Promocji i Turystyki, którzy opowiedzieli o ciekawej pracy, ponadto mogły zapoznać się z licznymi materiałami promocyjnymi o naszym regionie, by następnie już twórczo popracować przy kartce papieru, miały malować portret kota na biblioteczny konkurs.

Dzieciom również podobał się czas wolny, gdyż mogły już dowolnie przyglądać książki i sięgały bardzo chętnie po nie, dzieląc się licznymi uwagami i opowieściami. Na pożegnanie dostały ciasteczka oraz obowiązkowo zakładki z Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz okazałe kubki z Kwisią, dzięki szefowej Promocji Dorocie Marek zawsze pamiętającej o lokalnej promocji wśród najmłodszych przedstawicieli naszego miasta.