W słoneczny piątek 22.05.2026 dzieci z grupy Świerkowej, odwiedziły Izerkę, aby wspólnie zainaugurować „XXV Tydzień Czytania Dzieciom” , zależało nam, aby przedszkolaki brały w takiej imprezie.
W pierwszej części spotkania odbyło się tradycyjne czytanie „ Lokomotywy ”, wiele dzieci recytowało, bo znało utwór, następnie zapoznały się z opowiadaniem „ Mama” Przemysława Wechterowicza-Literatura 2010, potem ustawione w pociąg odjechały na drugą część zajęć.
Rozpoczęliśmy ja od rozmowy o tym, z czym kojarzy się im słowo „ Mama”. Dzieci wspólnie tworzyły planszę z wielkim sercem, wpisując i omawiając emocje oraz wartości związane z mamą, pojawiły się słowa, miłość, troska, przytulanie, dobroć.
Następnie dzieci wykonały portrety swoich mama w ozdobnych ramkach. Powstały wyjątkowe i pełne serca prace, które będą miłym prezentem z okazji tego szczególnego święta.
Dzieci zapoznały się z naszą wystawką książek poświęconych mamie oraz wybierały sobie samodzielnie książki do przeglądania.
Dodatkowa atrakcją tego spotkania była Parada Postaci Bajkowych’- barwny spacer z ulubionymi pluszakami dzieci, dzieci z ogromna radością zaprezentowały : liczne misie, Koziołka Matołka, Małą Mi, Pippi, dinozaury i inne postaci, obiecały, że będą czytać i przychodzić po książki do Izerki.







