[wpa_toolbar]

X lat z książką na walizkach

Data Publikacji: 10.06.2013
Udostępnij:

na_walizkach

X lat z książką na walizkach – to jubileusz, który i nas dotyczy, gdyż biblioteka od 2006 roku uczestniczy w dolnośląskich spotkaniach pisarzy z młodymi czytelnikami.

Odwiedzili nasze miasto:

  • 2006r Grzegorz Kasdepke
  • 2007r Wanda Chotomska
  • 2008r Joanna Papuzińska
  • 2009r Joanna Olech
  • 2010r Paweł Beręsewicz
  • 2011r Kazimierz Szymeczko
  • 2012r Andrzej Grabowski

7 VI 2013r z samego rana w szkole z uczniami spotkała się Agnieszka Tyszka, z wykształcenia polonistka, z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Napisała sporo słuchowisk radiowych, bajek, opowiadań i powieści, ma specyficzne poczucie humoru, które sprawia, że jej książki rozśmieszają zarówno dorosłych jak i dzieci. W bibliotece mamy do przeczytania jej następujące książki: M jak dżem, Miłość bez konserwantów, Czego uszy nie widzą, Kawa dla kota, Miłość nie jedną ma minę, Zosia z ulicy Kociej cz. I i II, Wyciskacz do łez.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, autorka jak zaznaczyła, że nawet ubrała się radośnie i faktycznie była cała w kwiatkach, zaproponowała utworzyć grupy i napisać scenariusz, powstały 2: o smoku i wampirze na skuterze (cały tekst na stronie biblioteki). Opowiedziała o swoich nowych książkach, które oczywiście zakupiliśmy dla biblioteki tj. „Róże w garażu”, „Kredens pod Grunwaldem”, „Mejle na miotle” i niebawem opracowane będą na półce, pragniemy dodać, że ostatni tytuł ma premierę, gdyż dopiero będzie dostępna w księgarniach po imprezie „Z książką na walizkach”. Jak zwykle wiele książek zakupiły nasze dzieci, oczywiście z autografem pisarki, za rok będziemy znowu gościć pisarza. Jest to przecież jedyna okazja, aby spotkać się z artystą pióra na żywo, porozmawiać z nim, zapytać się o warsztat pisarski, a przede wszystkim uzyskać autograf.

{morfeo 78}