[wpa_toolbar]

Wyjątkowa nagroda

Data Publikacji: 30.11.2011
Udostępnij:

Wyjątkowa nagroda!

SDC14258Została przyznana dzieciom w Przedszkolu w Świeradowie oraz dzieciom z SP nr 2. Za aktywne twórcze uczestnictwo w VIII Święcie Pluszowego Misia postanowiliśmy dzieci obdarować bezpłatnymi biletami do teatru, może nie tak dosłownie, gdyż to aktorzy z Krakowa przyjechali do dzieci, którzy tworzą niewielki teatr ABECADŁO docierający wszędzie tam gdzie ich zaproszą. A my zaprosiliśmy do nas aby najmłodsze dzieci zobaczyły jak wygląda sceneria teatralna, aktorzy poprzebierani w stroje bohaterów z książek i bajek, posłuchali dobrej wyraźnej polszczyzny z piękną dykcją. 28 listopada dzieci w Świeradowie obejrzały sztukę „Dlaczego Kopciuszek nie chce się ze mną bawić” składająca się z trzech części. Wróżka zaprezentowała scenki z życia głównych bohaterów bajkowych tj. Kopciuszka wykorzystywanego przez Macochę i złe siostry, prześladowaną przez Macochę Królewnę Śnieżkę, Czerwonego Kapturka oraz biedną Dziewczynkę z zapałkami, którzy uciekają z bajek do współczesnego świata i trafiają do dzieci niestety tak samo złych jak ich bajkowi prześladowcy. Bajkowe bohaterki uciekają od dzieci, a bajki znikają z książek. 

Wyjątkowa nagroda!

SDC14258Została przyznana dzieciom w Przedszkolu w Świeradowie oraz dzieciom z SP nr 2. Za aktywne twórcze uczestnictwo w VIII Święcie Pluszowego Misia postanowiliśmy dzieci obdarować bezpłatnymi biletami do teatru, może nie tak dosłownie, gdyż to aktorzy z Krakowa przyjechali do dzieci, którzy tworzą niewielki teatr ABECADŁO docierający wszędzie tam gdzie ich zaproszą. A my zaprosiliśmy do nas aby najmłodsze dzieci zobaczyły jak wygląda sceneria teatralna, aktorzy poprzebierani w stroje bohaterów z książek i bajek, posłuchali dobrej wyraźnej polszczyzny z piękną dykcją. 28 listopada dzieci w Świeradowie obejrzały sztukę „Dlaczego Kopciuszek nie chce się ze mną bawić” składająca się z trzech części. Wróżka zaprezentowała scenki z życia głównych bohaterów bajkowych tj. Kopciuszka wykorzystywanego przez Macochę i złe siostry, prześladowaną przez Macochę Królewnę Śnieżkę, Czerwonego Kapturka oraz biedną Dziewczynkę z zapałkami, którzy uciekają z bajek do współczesnego świata i trafiają do dzieci niestety tak samo złych jak ich bajkowi prześladowcy. Bajkowe bohaterki uciekają od dzieci, a bajki znikają z książek. W II części jak to bywa w bajkach wszystko musi się zakończyć dobrze i szczęśliwie, dzieci przyrzekają poprawę i obiecują , że będą czytać i szanować książki. Tu nasz apel do rodziców, to państwo mają im czytać, a przede wszystkim zapoznawać z klasycznymi bajkami, bo niestety nasze dzieci wcale tak bardzo nie znają bajek o Kopciuszku, Śnieżce itp., a przede wszystkim zapoznać ich z J.Brzechwą, J. Tuwimem, W.Chotomską to podstawa wczesnej edukacji. Dzieci reagowały spontanicznie, najbardziej podobały im się efekty specjalne – dymy.Z kolei dzieci w Czerniawie obejrzały sztukę „Trolle w Bullerbyn”.

Aktorzy od samego początku nawiązali kontakt z dziećmi, opowiadały pewnie na pytania głównie na tematy szwedzkiej autorki Astrid Lindgren , głośno klaskały, bardzo im podobał się występ i na pewno te dzieci, które jeszcze nie przeczytały książki Dzieci z Bullerbyn to sięgną po nią, my możemy im zapewnić wiele innych książek A.Lindren, gdyż jest to ulubiona pisarka dzieci i młodzieży.

A w naszej bibliotece są prawie wszystkie jej cykle książkowe od przygód Pippi, Madiki z Czerwcowego Wzgórza, o psotach Emila ze Smalandii, przygodach Kati w Paryżu, Włoszech, Ameryce, poznamy losy dzieci i Lotty z ulicy Awanturników oraz Rasmusa Pontusa, Karlssona z Dachu i jeszcze wiele, wiele innych. Tak więc jest co czytać w czasie świąt i ferii zimowych.