[wpa_toolbar]

Wolontariat – to nie udział w jednej akcji

Data Publikacji: 09.12.2014
Udostępnij

W bibliotece działa od 2003roku, wolontariat pod nazwa „Czynny Wolontariat” składający się z uczniów z MZSz w Świeradowie -Zdroju, pierwszą koordynatorką ze szkoły była Joanna Szaniawska, która z nami tak naprawdę założyła wolontariat uczniowski, zdążyła urodzić dwoje dzieci i posłać je do szkoły i w dalszym ciągu ściśle współpracować z nami, i dołączyła parę lat temu do nas Katarzyna Luto – Przybylska też nauczyciel, świetnie rozumiejąca zasady wolontariatu wśród młodzieży, gdyż pod jej kierunkiem działają sprawnie, empatycznie, regularnie i solidnie.

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, warto o tym pamiętać, gdyż pracę, którą wykonują za darmo z potrzeby serca jest tak naprawdę bezcenna, dlatego cieszymy się, że w Świeradowie – Zdroju jest wolontariat uczniowsko – biblioteczny. Od kilku lat 6 grudnia – na powitanie Mikołaja rano wychodzą przebrani w strój Mikołaja na ulice, pozdrawiają przechodniów, turystów, dzieci rozdając cukierki, a niektórym rózgi.

W tym roku szkolnym duże brawa dla uczniów klasy I c Gimnazjum i Joanny Szaniawskiej za pomoc przy wykonaniu kartek świątecznych, paczuszek z życzeniami świątecznymi dla naszych czytelników oraz sprawne ich dostarczenie do każdego z nich, a zależało nam, aby również była informacja o tym, że biblioteka zostanie przeniesiona, więc należy się zaopatrzyć w większą ilość książek. Młodzi wolontariusze z młodzieńczą brawurą wykonali zadanie, wiele podziękowań pod ich adresem usłyszeliśmy. W poniedziałek 8 grudnia do godzin popołudniowych wypożyczyliśmy ponad 500 książek, ich działanie okazało się trafne, serdeczne, miłe i jeszcze nie raz pokażą swoją energię jak podkreśla ich wychowawczyni Joanna Szaniawska i Katarzyna Luto – Przybylska, a my na pewno z niej skorzystamy, gdyż wolontariat musi działać.