[wpa_toolbar]

Wizyta grup przedszkolnych „ Stokrotki „ i „ Leśne Ludki” w ramach X obchodów Święta Misia.

Data Publikacji: 29.11.2013
Udostępnij:

W ramach X obchodów Święta Misia bibliotekę 27.XI.2013 odwiedziły dwie grupy przedszkolne :” Stokrotki „ i „Leśne Ludki”. Dzieci zostały zaproszone na wspólne wysłuchanie głośnego czytania opowiadań z książki Cz. Janczarskiego „ Miś Uszatek.Bajki czytał pan T. Chmielowiec- informatyk Urzędu Miasta Świeradów -Zdrój. Przedszkolaki miały po czytaniu możliwość zadawania pytań p. Chmielowcowi, z czego skorzystały ochoczo. Początkowo nie za bardzo kojarzyły słowo „ informatyk”. Z chwilą gdy dowiedziały się , że to osoba pracująca przy komputerach , pytań było mnóstwo. 

My ze swojej strony chciałyśmy się dowiedzieć od dzieci wszystkiego co wiedzą na temat misiów. Mówiliśmy o misiach bohaterach bajek i filmów, o misiach żyjących dziko , o ciekawostkach dotyczących ich trybu życia i zachowania. Zapoznaliśmy dzieci także z prawie wszystkimi pozycjami książkowymi ,których bohaterem jest miś. Ponieważ przedszkolaki miały za chwilę możliwość podejścia do półek i własnoręcznego wyboru książki do oglądania, przypomniałyśmy im „ 10 próśb książki do czytelnika”.
Tak przygotowane buszowały z zapałem wśród książek odkrywając dla siebie coś ciekawego.

Na zakończenie wizyty dzieci obejrzały wystawę prac na konkurs „ Portret Misia”. Obdarowane słodkimi pierniczkami pożegnały się z biblioteką. Teraz już jesteśmy pewne, może miś nie jest ulubionym bohaterem literackim dzieci , ale na pewno jest ich najukochańszą zabawką -przytulanką.