[wpa_toolbar]

Świętowanie z przedszkolakami

Data Publikacji: 27.04.2012
Udostępnij

Świętowanie z przedszkolakami

przedszkole

Świętowanie z przedszkolakami

przedszkole


Dzieci z grupy „Muchomorki” obchodzą Święto Książki z Różą

Muchomorki z wych. D.Mosiewicz w Świeradowskim Tygodniu Święta Książki z Różą, przybyły umówione już wcześniej do biblioteki.

Tradycyjne, każde spotkanie z dziećmi zaczynamy od „głośnego czytania” przez gościa, którego wcześniej zapraszamy.

Wieloletnie nasze działania przynoszą efekty gdyż zaproszeni goście okazują wielkie zainteresowanie i od razu wyrażają zgodę, wcześniej różnie z tym bywało. Zaprosiliśmy tym razem mamę 2 córek już pierwszoklasistki Nikoli i 5 letniej Kingi Magdę Szukiewicz, która pracuje w Urzędzie Miasta. Pani Magda miała za zadanie przeczytać wiersze z „Antologii poezji dla dzieci” – najnowszy zakup biblioteczny zawierający już sprawdzone, pokoleniowo znane nam dorosłym, piękne, zabawne, pouczające wiersze J.Brzechwy, J. Tuwima, D.Wawiłow, J.Kern itd.

Dzieci lubią słuchać jak im się czyta, więc były spokojne, uważne i skupione, następnie p.Magda porozmawiał z grupą na temat każdego przeczytanego wiersza, a my dziękując za wizytę, krótko przedstawiliśmy genezę Święta Książki z Różą. Dzieci poznały legendę o św. Jerzym i smoku, o tradycji, która dotarła do nas z i trwa.

Następnie miały wykonywać zakładkę z Różą, robiły to szybko, sprawnie i bardzo kolorowo. Miejmy nadzieje, że w pamięci pozostanie trwały ślad o święcie Książki z Różą. Na pożegnanie otrzymały już tradycyjnie zakładki z Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom” i z dumą mogły niektóre dzieci powiedzieć, że ich wcale nie były gorsze od tych , które dostały.

„Stokrotki” również świętują

26.04.2012r dzieci z tej grupy i ich nauczycie pani Wanda Rzeźnik odwiedzili bibliotekę, oni również chcieli uczestniczyć w „Święcie Książki z Różą.”

Jak zwykle starannie przygotowaliśmy się do wizyty przedszkolaków, było powitanie, zaproszony gość Magda Szukiewicz, która dzień wcześniej głośno czytała MUCHOMORKOM również przeczytała wiersze STOKROTKOM.

Dzieci w milczeniu wysłuchały wierszy, aby następnie zapoznać się z ideą obchodów Święta Książki z Różą i później wykonać okolicznościowe zakładki, które były kolorowe i estetyczne, na zakończenie zajęć otrzymały wykonane przez nas wafelki z konfiturą oczywiście różaną, bardzo im smakowały, już przed samym wyjściem tradycyjnie otrzymały zakładki z Fundacji CPCD.

Były to ciekawe interesujące dla samych przedszkolaków zajęcia.